Kredi Kartımdan Para Çekilmiş

Geçmiş olsun. Hocam bankaya itiraz dilekçesi yazın sonuç alırsınız. Korunmaya gelecek olursak internet alışverişi yapmayacağınız zaman muhakkak kapatın 3D secure etkinleştirin veya sanal kartta kullanabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Hocam bankaya itiraz dilekçesi yazın sonuç alırsınız. Korunmaya gelecek olursak internet alışverişi yapmayacağınız zaman muhakkak kapatın 3D secure etkinleştirin veya sanal kartta kullanabilirsiniz.
İnşallah sağolun. E-ticareti kapatacam yeni kart gelince. Alışveriş yaparken açarım artık. Mobilimde keylogger yok herhalde. Çünkü diğer bankada ki kredi kartımdan alışveriş yapılmamış. Muhtemelen ya PC'de keylogger var. Ya da çarşıda bir yerde pos geçerken hacklendim.

Nasıl yani bu bildiğiniz nitelikli dolandırıcılığa girmez mi? Nasıl bir şey çıkmaz ki?
O alışverişi kendisinin yapmadığını ya da yaptırmadığını ispat edebilir mi? Bunun dışında yapılan alışveriş bir sitedeki mevcut kayıtlı bilgiler üzerinden mi yoksa bizzat kartın kendisi kullanılarak mı yapıldı? Bunlar detaylar ve bunu dediğim gibi avukatla halledecek. Teknik detaylı bir konu. Kısıtlı bilgimizle sadece bir avukata başvurabileceğini söyleyebiliriz buradan sadece.

O alışverişi kendisinin yapmadığını ya da yaptırmadığını ispat edebilir mi? Bunun dışında yapılan alışveriş bir sitedeki mevcut kayıtlı bilgiler üzerinden mi yoksa bizzat kartın kendisi kullanılarak mı yapıldı? Bunlar detaylar ve bunu dediğim gibi avukatla halledecek. Teknik detaylı bir konu. Kısıtlı bilgimizle sadece bir avukata başvurabileceğini söyleyebiliriz buradan sadece.
Doğru, haklısınız.

PlayStation Network bana e-posta yok o yüzden takip edemiyoruz dedi bankanızla görüşün dedi. Bankada itiraz dilekçesi istiyor. Diğer ayın ekstreside yüksek gözüküyor muhtemelen bi çekim daha yapılmış güzel ülkemin topraklarında garibanı dolandırmak bedava.

Aynı işlem benim de başıma geldi. Arka arkaya 9 çekim yaptılar, anca kapatabildim sanal kartı. İtiraz başvurusunda bulundum bankaya. 45 gün içerisinde yanıt alırız dediler. Bekliyorum

Aynı işlem benim de başıma geldi. Arka arkaya 9 çekim yaptılar, anca kapatabildim sanal kartı. İtiraz başvurusunda bulundum bankaya. 45 gün içerisinde yanıt alırız dediler. Bekliyorum
Kardeşim paranı geri alırsın ilk çekim işleminde sıfır tl gibi işlemler varsa deneme çekimi oluyor o banka hemen iade ediyor. Zaten senden 9 çekim yapılmış her türlü haklısın. Geçmiş olsun.
+ 20.12.2022 güncelleme (konuyu hala takip edenler var çünkü)
Arkadaşlar ben o zaman playstation network ile telefon görüşmesi yapmıştım bu bir hataymış boşuna uğraşmışım. Direkt olarak bankanızla görüşün onlar harcama itiraz dilekçesi alıyor sizden. Para iade ediliyor korkmayın. Çekim işlemi 2 den fazla ise bunu belirtin şüpheli işlem kanıtı oluyor o.

Geri
Yukarı