Kredi kartında limit yokken taksit olur mu?

umutalper11

Picopat
Mesela benim alacağım sistem 8k. Bunu 4 taksit ile almak istiyorum. Hesapta şu an 3K var. Ben alabiliyor muyum yoksa alamıyor muyum?

Örnek üzerinden gidecek olursam 8K limitim var ama kartın içinde 8K TL yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem için gerekli olanın tamamı kartında bulunmalı hem limit olarak hem de bakiye olarak, sadece limit yeterli olmuyor, bu banka kartı için geçerli ama kredi kartı deyince limitin olması yeterli yani 8000 TL limiti olan kredi kartının harcaması olmamış yani 8000 TL'si de duruyor ise onun bakiyesi vardır zaten, ona para harcayınca ödemeye başlarsın, hazır para demektir kredi kartı.

Son düzenleme:
Sistem için gerekli olanın tamamı kartında bulunmalı hem limit olarak hem de bakiye olarak, sadece limit yeterli olmuyor, bu banka kartı için geçerli ama kredi kartı deyince limitin olması yeterli yani 8000 TL limiti olan kredi kartının harcaması olmamış yani 8000 TL'si de duruyor ise onun bakiyesi vardır zaten, ona para harcayınca ödemeye başlarsın, hazır para demektir kredi kartı.
Şey soracağım Ziraat Bankası'nın kredi kartına yaptığı taksitlendirmede 5000 tl ye kadar vade farkı yok. Şimdi kredi kartının limiti 5000 tl diyelim. Benim bir ürünü atıyorum 10 taksit yaptığımı varsayalım. Her ayın 10'u kesim tarihi diyelim. Normal banka kartından ödüyorum. Her ayın 10'unda banka kartımda 500 tl olsa sorun çıkar mı?
Şey soracağım Ziraat Bankası'nın kredi kartına yaptığı taksitlendirmede 5000 tl ye kadar vade farkı yok. Şimdi kredi kartının limiti 5000 tl diyelim. Benim bir ürünü atıyorum 10 taksit yaptığımı varsayalım. Her ayın 10'u kesim tarihi diyelim. Normal banka kartından ödüyorum. Her ayın 10'unda banka kartımda 500 tl olsa sorun çıkar mı?
Ve bi' bankanın yaptığı taksit var bir de mağazanın yaptığı. Arada fark var mı?

Şey soracağım Ziraat Bankası'nın kredi kartına yaptığı taksitlendirmede 5000 TL'ye kadar vade farkı yok. Şimdi kredi kartının limiti 5000 TL diyelim. Benim bir ürünü atıyorum 10 taksit yaptığımı varsayalım. Her ayın 10'u kesim tarihi diyelim. Normal banka kartından ödüyorum. Her ayın 10'unda banka kartımda 500 TL olsa sorun çıkar mı?

Sorun olmaz yeterli bakiye sonuçta. Taksit konusu ise şöyle ki banka genelde daha fazla taksit yapar ve o uygulanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı