Kredi kartıyla alışveriş yaptım fakat bakiyemde azalma olmadı

BlackArch

Hectopat
Marketten kredi kartıyla alışveriş yaptım ancak eve gelip bakiyeme baktığımda herhangi bir alışveriş, bakiye düşüşü gözükmüyor. Sizce neden olabilir? Daha çok alışveriş yapsam sonradan benden almaları mümkün mü?

Tam olarak anlamadığımdan soruyorum;
Bakiyeden kastınız kartınızda bulunan "nakit para" mı?
Bir de kredi kartının güncel borcuna bakar mısınız?

İşlemlerin provizyona girmesi bir iki güne kadar sürebilir. Bu süreçte sen uygulamadan göremezsin işlemini, kredi kartı limitin de azalmamış gibi durur. En kısa sürede yansır merak etme, istesen de kulanamazsın şuanda o eksilmemiş limiti çünkü blokelidir.

Temassız mı ödemiştiniz? Temassız işlemler geç yansıyabiliyor.

Evet, temassızdı. 1 gün falan oldu, hala yansımamış.

Kasiyer ödemeyi aldığından eminse bir sorun olmaz. Geç çekiyor olabilir.

Aradan 1 gün geçti, hala çekmemiş gözüküyor.

Tam olarak anlamadığımdan soruyorum;
Bakiyeden kastınız kartınızda bulunan "nakit para" mı?
Bir de kredi kartının güncel borcuna bakar mısınız?

Hayır, kredi kartından çekmesi lazımdı ama limitte hala bir eksilme olmamış. 1 gün geçti.

İşlemlerin provizyona girmesi bir iki güne kadar sürebilir. Bu süreçte sen uygulamadan göremezsin işlemini, kredi kartı limitin de azalmamış gibi durur. En kısa sürede yansır merak etme, istesen de kulanamazsın şuanda o eksilmemiş limiti çünkü blokelidir.
Aradan 1 gün geçti, bugün yine aynı şekilde alışveriş yaptım, yine limitten azalma olmadı.

@BlackArch selam dostum. Aynı problem mi desem ödül mü desem bende de var? Bu iş nasıl sonuçlanır? Nitelikli dolandırıcılıktan yatmayalım Silivri'ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı