Kredisiz ev almak mümkün mü ?

eopFnc

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Facebook'ta dolaşırken ev almak ile ilgili bir gönderi gördüm. Benim de aklıma takıldı ben ileride ev nasıl alacağım ? Kredi çekmeden para biriktirerek ev alabilir miyiz ? Kredi öde öde bitmiyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para biriktirerek alayım dersen evet biriktirirsin ama sen biriktirene kadar o evin fiyatı sabit kalmaz yükselmeye devam eder. Bir yerden sana para kalmadığı veya para çıkmadığı sürece kredi çekmek kaçınılmaz oluyor. Bu arada kredi çekebilirsin ama 100.000 TL fiyatı olan bir ev için tamamını çekemezsin bunu unutma. Bankadan bankaya değişiklik gösterse de eksperin ev için belirlediği fiyatın %60-70'i kadar kredi çıkar sadece. Bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi aynı bankanın şubeden şubeye bile farklılıklar gösterebiliyor bu kredi işleri. Geri kalanı hazır olarak bulunmalı sende. Zamanında bu kredi için aşırı derecede araştırma yapmış biri olarak sormak istediğiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince. 7 yıl sonunda bankadan kurtulmak üzereyim çünkü:)

Zaman cabuk geciyor hakikaten
Yok benimki o kadar çabuk geçemedi gitti:) Bitse de kurtulsam modundayım son aylarda:)

Çocukken İnternet'ten ev fiyatlarına bakıp, hayal kuruyordum, şimdi onu da aldılar elimizden. En dandik ev bile 90.000 TL'den başlıyor. Hatta 90.000 TL'ye bile ev bulmak zor. :)

Hocam o zaman direk almak yerine kiradayken az yer, iPhone X alacağına 7 alır, Passat süreceğine Jetta sürer.

Ek: Kral dublex daire alacağına tek katlı kral alır.

Zaten o durumun içinde olan adam İphone X alamaz. Bebekte doğarsa, o evi alma şansı tamamen biter.

Kısacası kredisiz ev almak neredeyse imkansız. Yıllarca sabretmek lazım.

Bir ilan sitesinde gezinirken gördüm,
Eğer ki peşin olarak küçük bir miktar paran varsa örnek olarak peşin 20.000 veya 25.000 tl para ve aylık olarak 1.000 tl gibi bir fiyata ev sahibi olunabiliyormuş fakat detayları nasıldır bilemem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı