Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

sayfaları okuya okuya geldim ilk başta normal cevaplamışsın sonra sayfalara doğru bıkmışsın aynı soruları eleştirileri cevaplamaktan normal tabi teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ama bir sorum olacaktı githup dan indirdiğim dosyalarda Windows defender istenmeyebilecek dosya uyarısı veriyor peki bu bi sorun yaratırmı size özelden ulaşabileceğim biryer varmıdır daha başlamadım mining'e
Hocam hiçbir sıkıntı yaratmaz. Mining programlarının neredeyse hepsini öyle algılıyor, içiniz rahat olsun. Özelden ulaşmaktansa sorunuz ne ise buradan yazın belki aynı soruyu sormak isteyen kişiler vardır onlara da cevap olur.

Dostlar bu konu altında da çok ağlamıştım, WattMan ayarları sıfırlandı hatalarıyla boğuşuyorum diye. AMD'ye içimden sayıp sövmüştüm. Sorun AMD'de değilmiş, kazım yaptığım Phoenix Miner son sürümünde 21.1.1 sürümüne destek getirmiş. Ben 21.2.2 kullanıyorum fakat 2 gündür tek bir hata almadan kazıyorum aklınızda bulunsun. Bir de kasanız benimki gibi önden hava almıyorsa kapağı açıp çalıştırabilirsiniz 15 derece fark etti. Şu an 5600XT maksimum 51-52 derece görüyor, geceleri 45-46 derecelere kadar iniyor.

Hocam hiçbir sıkıntı yaratmaz. Mining programlarının neredeyse hepsini öyle algılıyor, içiniz rahat olsun. Özelden ulaşmaktansa sorunuz ne ise buradan yazın belki aynı soruyu sormak isteyen kişiler vardır onlara da cevap olur.

MSI RX 5700 XT Gaming X modelini kullanıyorum senin modelin ne sıcaklık değerlerini söyler misin?

MSI RX 5700 XT Gaming X modelini kullanıyorum senin modelin ne sıcaklık değerlerini söyler misin?
Asus Dual RX 5700 XT. Core Clock 1270-1360 arası; Memory Clock 1800MHz. Voltaj 800. Fan hızı %50-60 arası. Sıcaklık değerleri (kasanın kapağı açık) şöyle:

Screenshot_2.png

Öyle bir şey yok. Deneme yaparken kazdığım 0.00008 ETH'yi bile ana hesaba (Spot Cüzdan) gönderdi. Parayı banka hesabına çekerken alt limit var mı bilmiyorum.

BinancePool'un eksileri bana göre kazdığın miktarı anında göremiyorsun sabah 6 - 8 arası sana ödendiğinde görebiliyorsun ve komisyon olarak ethermine %0.01 alırken BinancePool %0.025 alıyor. Benim için bunlar kabul edilebilir olduğundan ben Binance'la devam ediyorum.
Benimde söylemek istedigim buydu tam olarak. Hesaba günlük atıyor fakat belli miktarı aşmayınca transfer edilip kullanılamıyor diye duymuştum.

bilgisayar boştayken kaç alıyorsun benim boşta 40 civarı birde günlük kaç saat çalıştırıyorsun
Günde 24 saat çalıştırıyorum. Boşta da tüm değerler 40-50 derecelere düşüyor.

Hatta arkada Valorant oynatabiliyor RX 5700 XT (sadece -1mh/s) Tam bir canavar bu konuda ve ısı değerleri değişmiyor zira fan hızı hep %50-60 arasında.

24 saat çalıştırmak yerine 12 saat çalıştırsanız kartın ömrü uzamaz mı? Ayrıca amorti süresi yeterli mi? Şu an mesela 1660 Super üzerinden örnek vereceğim en ucuzu 2. el olarak 4200 olmuş. Mining yapılmamış garantili temiz bir kart 5000 bulduk diyelim. 600 aylık kar etseniz yaklaşık 8-9 ay sonra kendini amorti ediyor riskli değil mi? Elbette şu an piyasada kart olmadığı için fiyatları bu kadar yükseldi ancak stoklar ne zaman düzelecek o belli değil.

24 saat çalıştırmak yerine 12 saat çalıştırsanız kartın ömrü uzamaz mı? Ayrıca amorti süresi yeterli mi? Şu an mesela 1660 Super üzerinden örnek vereceğim en ucuzu 2. el olarak 4200 olmuş. Mining yapılmamış garantili temiz bir kart 5000 bulduk diyelim. 600 aylık kar etseniz yaklaşık 8-9 ay sonra kendini amorti ediyor riskli değil mi? Elbette şu an piyasada kart olmadığı için fiyatları bu kadar yükseldi ancak stoklar ne zaman düzelecek o belli değil.
Kartın ömrü grafiksel olarak bakıldığında tepeden aşağıya yavaş yavaş düşmez. Bir anda çakılır.

Yani 24 saat ya da 12 saat çalıştırmak arasında (voltaj dengesizliği ve ısının inip çıktığı senaryolar hariç) kart ömrüne neredeyse hiç etki etmiyor. 24 saat sabit 45 derece ve 125 watt çeken bir kartın ömrü 12 saat çalışanla aynı.

Bunun yanı sıra bu benim kişisel kartım amorti etmek gibi bir derdim yok, aksine kazandığım parayla ikinci bir karta geçmek gibi bir isteğim var. 5700 XT stok var iken 4-5 bin TL civarlarındaydı. Ben de 18 Mart'a kadar bekleyip yeni çıkacak olan 6700 XT'yi alacağım. O da o civarlardan hadi bilemediniz 6-7 bin TL'den çıksa bile aldığım vakit aşağı yukarı mh/s değerlerim 100'ü bulmuş olacak. Bu da aylık $380 eder. Bu durumda elimdeki ilk kart sayesinde (bunu amorti etmeye çalışmıyorum zira benim kişisel kartım oyun için de kullanıyorum) ikinci aldığım kartı sadece 2-3 ayda amorti etmiş olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı