Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Rig kurmak mantıklı mı sizce 6700 XT 3 tane alınıp tanesi 6$x3 = 18$ X30 gün =540$ aylık
1000 TL de elektrik desek yıllıkta kabataslak hesaplarsak; 41.840 TL falan kur böyle giderse tabii

2 yılda çok rahat amorti eder gibi bilemedim.
Her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz.
Ayrıca Eth bu fiyatlarla giderse 2 yıl almaz amorti etmesi, 1 yıldan bile az olur. Mesela elektrik fatursaı ne öyle aylık 1.000 TL, ben tek PC 1660 Süper kartla mining yapıyorum fatura 70-80 TL farketti.

Rig kurmak mantıklı mı sizce 6700 XT 3 tane alınıp tanesi 6$x3 = 18$ X30 gün =540$ aylık
1000 TL de elektrik desek yıllıkta kabataslak hesaplarsak; 41.840 TL falan kur böyle giderse tabii

Hocam 2 yilda amorti dedigin zaman kâr cok dusuk demektir. Rig sistemler max 1 senede kendini amorti etmesi gerekir. İdeali 10 hadi bilemedin 11 aydir. Benim sahsi dusuncem...

Böyle diyince çok güzel geliyor kulağa hatta 1 yıldan kısa sürer ama fiyatlar bir düşerse kazık fiyatlara aldığınız ekran kartları ile ortada da kalabilirsiniz. Tabi bunun tam tersi de olabilir ethereum 1 ay sonra 2500 dolar olursa çok kısa sürede amorti edersiniz.
Bu sizin alıcağınız bir risk piyasa iyi bir araştırması yaparak bu riski alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.
Zaten bende bu fiyatlara gidiceğini bilsem gidip bir tane lihinzi Phoenix ethereum makinesi alıcam 13 bin dolara bu fiyatlarla bir kaç ayda amorti eder kendini.

Böyle deyince çok güzel geliyor kulağa hatta 1 yıldan kısa sürer ama fiyatlar bir düşerse kazık fiyatlara aldığınız ekran kartları ile ortada da kalabilirsiniz. Tabi bunun tam tersi de olabilir Ethereum 1 ay sonra 2500 dolar olursa çok kısa sürede amorti edersiniz.
Bu sizin alıcağınız bir risk piyasa iyi bir araştırması yaparak bu riski alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.
Zaten bende bu fiyatlara gidiceğini bilsem gidip bir tane lihinzi Phoenix Ethereum makinesi alacağım 13 bin dolara bu fiyatlarla birkaç ayda amorti eder kendini.

Haklısınız riske atacak paramız bile yok 10.000-20.000 TL de yatırmak mantıklı değil gibi ETH sanki 3000 doları görecek gibi bir sene sonra ama belli olmaz bu kripto paralara güvenilmiyor.

O nasıl bir şey öyle ya hayatımda bu kadar saçma bir durum görmedim adı üzerinde garanti, senin kartının piyasası düşse seve seve gönderirlerdi ama? Adamlar kart üreticisi NVIDIA ASUS AMD işleri bu yani, zorla alamazlar ayrıca kartı elinizden 1800 lira neye göre belirlendi sistemi toplarken o fiyat mıydı kart?

Bir süredir giremiyordum geç cevapladığım için özür dilerim.
Evet sistemi toplarken kartın fiyatı 1800 TL idi Hepsiburada üzerinden aldım. Sonrasında durum bu tüketici hakem heyetine gittim başvuru yaptım ama bakalım ne olacak. Ha bu arada bu işlemi bana yapan firma akortek yani Teknobiyotik. Ben zarar ettim siz etmeyin.

Bir süredir giremiyordum geç cevapladığım için özür dilerim.
Evet sistemi toplarken kartın fiyatı 1800 TL idi Hepsiburada üzerinden aldım. Sonrasında durum bu tüketici hakem heyetine gittim başvuru yaptım ama bakalım ne olacak. Ha bu arada bu işlemi bana yapan firma akortek yani Teknobiyotik. Ben zarar ettim siz etmeyin.

Hocam bu gibi yerlerden hayatta ürün alınmaz satana kadar iyi bunlar

@Satanay hocam ASUS STRIX GTX 1070 ile 130W 28.5 mh ile kazim yapıyorum sizce 24 saat kartı yorduğuma değer mi? Normalde 12 saat kullanıyordum onun yerine para kazanıyım dedim ama kart elimde kalmaz değil mi?

@Satanay hocam ASUS STRIX GTX 1070 ile 130W 28.5 mh ile kazim yapıyorum sizce 24 saat kartı yorduğuma değer mi? Normalde 12 saat kullanıyordum onun yerine para kazanıyım dedim ama kart elimde kalmaz değil mi?

Vallahi bende 26-25 kazıyordum da düşük ısıda bile çalışsa bozulma olayı olabildiğinden ben bıraktım downclock ile 55-60 derece de 22-26 mh arası kazım yaptırdım 2-3 gün ama değer mi değmez mi sen bilirsin günlük Max 2-3 dolar arası bir rakam bırakır. aylık 90 dolar desen elektrikte 100-120 tl desen 700 tl için değer diyorsan yap ama risk senindir her zaman için

Vallahi bende 26-25 kazıyordum da düşük ısıda bile çalışsa bozulma olayı olabildiğinden ben bıraktım downclock ile 55-60 derece de 22-26 mh arası kazım yaptırdım 2-3 gün ama değer mi değmez mi sen bilirsin günlük Max 2-3 dolar arası bir rakam bırakır. Aylık 90 dolar desen elektrikte 100-120 TL desen 700 TL için değer diyorsan yap ama risk senindir her zaman için.

Risk yok iyi bir güç kaynağınız ve ekran kartınız 60 dereceyi geçmesse sıkıntı yok bu forumda çok yanlış bilgiler veriliyor miningte.

Geri
Yukarı