Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

RX 560 11 mh/s değeri sunuyor.
Günde kaç saat çalıştırarak ayda ne kadar kazanç sağlar hocam?
35-40 mh/s değerinin aşağısını sunan ekran kartlarıyla tavsiye etmiyorum. Kartınız 8GB ise ve 7/24 bir ay çalışsa bile 180 TL getirebilir. 180 TL için bana kalırsa yorduğunuza değmez kartı. Ha zaten yoruluyor diyorsanız da sizin bileceğiniz iş.

Ref. Link gibi bir şey varsa DC'den alayım hocam siz de kazanın.
Mysa#5119
Hocam düşünmeniz yeterli çok sağ olun ama pek mantıklı bir kazanma yöntemi sunmuyor maalesef NiceHash. 30 dolar kazsanız anca 1.5 dolar gibi bir para gelebiliyor bana. Uğraşmaya değmez. Siz normal bir hesap açarak kazmaya başlayın bence.

Hocam düşünmeniz yeterli çok sağ olun ama pek mantıklı bir kazanma yöntemi sunmuyor maalesef NiceHash. 30 dolar kazsanız anca 1.5 dolar gibi bir para gelebiliyor bana. Uğraşmaya değmez. Siz normal bir hesap açarak kazmaya başlayın bence.
Teşekkürler hocam başladım, 42.6 - 43 mh/s alıyorum aşağıdaki afterburner ayarlarıyla. Power limit düşürmeli miyim biraz daha sizce?

1611590504502.png

Power limiti değil. Üstündeki voltajı düşürmelisiniz hocam. Ayarlardan voltaj kontrolünü açın.
Default sıfır geliyor da düşüremedim. Bir de bana baz alınacak bir Watt değeri söyleyebilir misiniz 43mh için 160W ortalama ideal vb. şeklinde. ben de ona göre diğer clock ve memory hızlarında tatlı noktayı bulayım.

1611590851887.png

@Mysa aslında şu an her şey gayet iyi. Sadece sıcaklığınız biraz yüksek gibi geldi bana. Hangi modeli kullandığınızı bilmiyorum ama ben RTX 3060 Ti'da henüz 53 derecenin üstünü görmedim.

Default sıfır geliyor da düşüremedim. Bir de bana baz alınacak bir Watt değeri söyleyebilir misiniz 43mh için 160W ortalama ideal vb. şeklinde. ben de ona göre diğer clock ve memory hızlarında tatlı noktayı bulayım.

Eki Görüntüle 852359
Sıfır geliyorsa nasıl düşürüleceğini bilmiyorum. Bu noktada 160 wattı aşağı çekemiyorsanız mecburen o voltajda çalışacak. Kaldı ki internette diğer insanların RTX 2080'lerine baktığımda da bu değerlerde çalışıyor. Sıcaklığı 55 derecenin altında tutmaya çalışın. Tutamıyorsanız ve çok ses çıkarıyorsa da 65'i geçmesin.

@Satanay @Ek01000 Kartın soğutması kötü çift fanlı ventus modeli, intake fanları sattım, yenileri henüz gelmedi hava akışı da yok şu anda. o yüzden ses/fayda oranı en uygun 65 derecede tutabiliyorum.

Bir sonraki aşamada bu wallet'ta birikenleri binance vs. nasıl aktarabilirim?

Geri
Yukarı