Kripto para fiyatları neden bir anda düştü?

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Bugün kripto para fiyatlarına baktığımda aşırı bir düşüş gördüm bunun sebebi ne. Örnek olarakdan Ethereum 3000-4000$dan 2000$ seviyesine kadar düşmüş.

Bu düşüşün en büyük etmeni FED'in Türkiye saati ile 26 ocak'ta faiz kararını açıklayacak olması. Eğer faiz arttırma beklentisi varsa açıklamadan önce kripto paralarda düşüş yaşanması muhtemel oluyor.

Bu düşüşün en büyük etmeni FED'in Türkiye saati ile 26 ocak'ta faiz kararını açıklayacak olması. Eğer faiz arttırma beklentisi varsa açıklamadan önce kripto paralarda düşüş yaşanması muhtemel oluyor.
Faiz arttirilirsa ekstra dususler de olacaktir buna dayanarak, dogru mudur?

Faiz arttirilirsa ekstra dususler de olacaktir buna dayanarak, dogru mudur?
Genel mantık olarak evet aynen öyle..

Kabaca mantığı söyle izah edeyim,
elinde 100 dolar var önünde 2 seçenek var 100 doları faize yatırmak ve kriptoya yatırmak ( soruna istinaden diğer seçenekleri yok sayıyorum)

bugün faiz X rakamı getiriyor , kripto içinde Y rakamı beklentisi var (algoritmik ortalama ile geçmiş data) X devlet vs ile sabitleniyor/ garantileniyor, Yani RISK düşük.. Y ise sabitlenme durumu yok herşey olabilir. Yani risk YÜKSEK..

Yarın Faiz artıyor ve gelir, X+10 oluyor, Y için bir etkisi yok direk olarak..

Ancak;

Dolaylı olarak, X arttığı için;

1-) Elinde kripto tutanlar, Y yerine X+10 u tercih ediyor, ve kriptosunu satıyor, SATIŞ=DÜŞÜŞ
2-) Elinde CASH tutanlar Y yerine parasını X+10 a tercih ediyor, ve kripto piyasının yükselmesine etki etmiyor
3-) Elinde Faiz tutanlar, zaten X i tercih etmişti X+10 daha da iyi bir seçenek oluyor, ve kripto piyasının yükselmesine etki etmiyor

FED faiz kararıymış oymuş buymuş Kimsenin Birşey Bildiği yok. Arkadaşlar Çizgi Çekmeyle Zengin olunsaydı :) Hala çizgi çekmezlerdi diyor

Özgür Hocam doğru Söylüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün kripto para fiyatlarına baktığımda aşırı bir düşüş gördüm bunun sebebi ne. Örnek olarakdan Ethereum 3000-4000$dan 2000$ seviyesine kadar düşmüş.
3 ayda 1700 den 4900 dolara kadar çıktı.
benim görüşüm öncelikli kar realizasyonu
ayrıca kripto piyasası evrensel ve 7/24 alım-satım kolaylığı devre kesicisi yok :p
ve her haberden etkileniyor olumlu veya olumsuz ne dibi var ne zirvesi
o yüzden arkadaşımızın paylaştığı videodaki gibi teknik analiz bir yere kadar çalışıyor.
ve çizgilerin hepsi elinde patlıyor traderlerın.
ordan burdan şurdan derken bir yerden dönüyor.
bu son düşüşte 1.5 milyara yakın para çıktı.
döneceksede birden olmaz gene nasıl 3-4 ayda çıktı.
dönersede 3-4 ayda ancak eski seviyelerine gelir.yada gelmez yazdıklarım beni bağlar YTD.dir.

Ekran Alıntısı.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı