Kripto paralar hakkında önemli gelişme

Abi Youtube olayı biraz farklı, aslında yasaya göre zaten vergi vermeleri gerekiyordu. Fetöcü damgası bile yer valla bu insanlar şu dediklerimizi yapsalar...

Kesinlikle katılıyorum, yabancı ülkelerde de var aslında vergi olayı, devlet eğer makul bir değer belirlerse yabancı sermaye girişi de sağlanabilir.
Makul bir seviyede olmalı %15 vergi çılgınlık olur. Maksimum %5 olmalı. Zaten sayı olarak çok fazla kişi yatırım yapıyor.

Pek inancım yok mevcut hükümetten ama bir ihtimal kriptonun Malta'sı falan oluruz belki. Yüksek vergi gelirse kanun yürürlüğe girmeden bütün sermayemi çekerim. Şurada üç beş kar yapacağız diye gözümüz ekranda saatlerce beklediğimiz zamanlar oluyor, o bu şu pudra şekeri alsın diye bunu yapmam. İnsanı vergi vermekten soğutmazlar umarım.
Biraz objektif yaklaşıp böyle bir yönetmeliğin neden çıktığına dair başka sebepler aramakta lazım.

Elektronik para kuruluşları TL ihraç edebiliyor, yani aslında bir nevi TL basabiliyor. Ben sermaye gerekliliklerini karşılayıp, elektronik para lisansı aldım. Kötü niyetli biri olsam hesabıma 1 milyar TL tanımlar, o para ile Bitcoin alıp kaçarım yurtdışına. Sonuçta olmayan para ile Bitcoin almış oldum. Bankalara yasak koymama sebepleri belli; kredi işlemi olmadan öyle bir yetkiye sahip değiller, zaten T.C Merkez Bankası bu işin başında.

Sırf bu yüzden böyle bir yönetmelik çıkardıklarını düşünmekte aynen demenizi tahmin ettiğim gibi saflık olur 🙂

Makul bir seviyede olmalı %15 vergi çılgınlık olur. Maksimum %5 olmalı. Zaten sayı olarak çok fazla kişi yatırım yapıyor.
Mevcut hükümeti ve ekonomik şartları düşünüce %5 vergi beklemek ekran kartı fiyatlarının yazın düşmesi gibi bir şey şuan bence.

%5 Türkiye için hayal bence gelince göreceğiz.
Biraz objektif yaklaşıp böyle bir yönetmeliğin neden çıktığına dair başka sebepler aramakta lazım.

Elektronik para kuruluşları TL ihraç edebiliyor, yani aslında bir nevi TL basabiliyor. Ben sermaye gerekliliklerini karşılayıp, elektronik para lisansı aldım. Kötü niyetli biri olsam hesabıma 1 milyar TL tanımlar, o para ile Bitcoin alıp kaçarım yurtdışına. Sonuçta olmayan para ile Bitcoin almış oldum. Bankalara yasak koymama sebepleri belli; kredi işlemi olmadan öyle bir yetkiye sahip değiller, zaten T.C Merkez Bankası bu işin başında.

Sırf bu yüzden böyle bir yönetmelik çıkardıklarını düşünmekte aynen demenizi tahmin ettiğim gibi saflık olur 🙂

Mevcut hükümeti ve ekonomik şartları düşünüce %5 vergi beklemek ekran kartı fiyatlarının yazın düşmesi gibi bir şey şuan bence.
Bilemiyorum, sadece elimizde özellikle bu alanda ciddi bir fırsat varken elimizle yok edeceğiz gibi.

Umarım FOMO'ya kapılıp atlamazlar.
Şuan valla herkes bas bas "HODL" diye bağırıyor ama söz konusu Dogecoin olunca bir şey demek zor, bu kadar spekülatif ve deli gibi pumplanan bir coin daha yok. Üstüne birde toksik Elon Musk kitlesini ekleyince adamı gerçekten dumur edebiliyor. Neyse yerimiz belli olsun 🤣

2lxwg1ha6gt61.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı