Krize rağmen insanların hiçbir şeyden geri kalmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

515538

Picopat
YouTube'a giriyorsun, bazen "şifa ustam"'lı yemek videoları denk geliyor. Videodaki yorumlara bakıyorsun "Bu yemeği X'te yiyeceksin" adamlarının bütün yorum alanını kapladığını fark ediyorsun.

Yazın apartmanın bir kısmı tatile giderken sen evde pineklemeye devam ediyorsun.

Dışarda yaşıtın gençler kızlı erkekli fıldır fıldır gezerken sen yine aynı şekil bilgisayarın karşısında takılıyorsun.

Bu krizde evden dışarı çöp atmak için dahi olsa çıkmayan tek benim heralde. Nesiniz Herkül müsünüz?

YouTube'a giriyorsun, bazen "şifa ustam"'lı yemek videoları denk geliyor. Videodaki yorumlara bakıyorsun "Bu yemeği X'te yiyeceksin" adamlarının bütün yorum alanını kapladığını fark ediyorsun.

Yazın apartmanın bir kısmı tatile giderken sen evde pineklemeye devam ediyorsun.

Dışarıda yaşıtın gençler kızlı erkekli fıldır fıldır gezerken sen yine aynı şekil bilgisayarın karşısında takılıyorsun.

Bu krizde evden dışarı çöp atmak için dahi olsa çıkmayan tek benim herhalde. Nesiniz Herkül müsünüz?

En son hamburgeri 2 sene önce yedim.

YouTube'a giriyorsun, bazen "şifa ustam"'lı yemek videoları denk geliyor. Videodaki yorumlara bakıyorsun "bu yemeği X'te yiyeceksin" adamlarının bütün yorum alanını kapladığını fark ediyorsun.

Dışarıda yaşıtın gençler kızlı erkekli fıldır fıldır gezerken sen yine aynı şekil bilgisayarın karşısında takılıyorsun.

Bu krizde evden dışarı çöp atmak için dahi olsa çıkmayan tek benim herhalde. Nesiniz herkül müsünüz?

Ben Bodrum'da yaşıyorum 21 yaşındayım. Hiçbir şeyden geri kalmıyorum çok şükür ama hayat aşırı zor ben anlamadım bu ne böyle? En kötü bir yere gitmeye kalksan benzin fiyatları uçmuş durumda, gittik diyelim bir yere oturdun en az 50 TL ile kalkıyorsun. Öğrenci adamız üniversiteye gidiyorum, haftanın 5 günü git gel 50 TL yol parası ben arkadaşlarımla mı gezeyim, yola mı para ayırayım, okumaya mı çalışayım? Söyleyin hadi. Geçen gün 3 tane tişört aldım 327 TL tuttu! Tam 327 4 taksite böldüm, daha almam gereken kıyafetler var. Denize giriyoruz deniz şortu havlusu vb. onlar da almış başını gitmiş. En azından babam otelde müdür, yiyecek içecek kısmını karşılıyorum. Bir yerden şezlong tutsan 50 TL, 1 kişi yemek yemeye kalksan 60-70TL de oradan. Deniz keyfin günlük 100 TL kafadan. Ne olacak böyle hiçbir fikrim yok. Market fiyatlarına girmiyorum bile. Yazacak çok şey var ama ben burada bitireyim gerisini siz tamamlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkenin şu saçma algıdan kurtulması lazım. An itibari ile asgari ücretle çalışan kişi oranı %41(resmi açıklanan oran). Asgari ücretten 3-5 fazla alan kişileri de bir dilime koyarsak farazi olarak kalan %20-30'luk kesimin aşırı zengin ve bu insanlardan geçinen kişiler olduğunu anlamak zor değil.

Sadece %20-30'luk zengin kesimi görerek algıda seçicilik yapıyorsunuz. Bunu yapmayın.

Teşekkürler.

Ben Bodrum'da Yaşıyorum 21 Yaşındayım. Hiçbir şeyden geri kalmıyorum çok şükür ama hayat aşırı zor Ben anlamadım bune böyle En kötü bir yere gitmeye kalksan benzin fiyatları uçmuş durumda gittik diyelim bir yere oturdun en az 50 TL ile kalkıyorsun öğrenci adamız üniversiteye gidiyorum haftanın 5 günü git gel 50 TL yol parası ben arkadaşlarımla mı gezeyim, yola mı para ayırayım, okumaya mı çalışayım söyleyin hadi geçen gün 3 tane tişört aldım 327 TL tuttu! Tam 327 4 taksit e böldüm daha almam gereken kıyafetler var. Denize giriyoruz deniz şortu havlusu vb. Onlarda almış başını gitmiş. En azından babam otelde müdür yiyecek içecek kısmını karşılıyorum bir yerden şezlong tutsan 50 TL 1 kişi yemek yemeye kalksan 60 70TL de oradan deniz keyfin günlük 100 TL kafadan ne olacak böyle hiçbir fikrim yok. Market fiyatlarına girmiyorum bile.

Hocam kıyafete 327TL mi verilir? İçimizden geçtiler. Sanırım bayramlık kıyafetler alamayacağız.

Ben Bodrum'da yaşıyorum 21 yaşındayım. Hiçbir şeyden geri kalmıyorum çok şükür ama hayat aşırı zor ben anlamadım bu ne böyle? En kötü bir yere gitmeye kalksan benzin fiyatları uçmuş durumda, gittik diyelim bir yere oturdun en az 50 TL ile kalkıyorsun. Öğrenci adamız üniversiteye gidiyorum, haftanın 5 günü git gel 50 TL yol parası ben arkadaşlarımla mı gezeyim, yola mı para ayırayım, okumaya mı çalışayım? Söyleyin hadi. Geçen gün 3 tane tişört aldım 327 TL tuttu! Tam 327 4 taksite böldüm, daha almam gereken kıyafetler var. Denize giriyoruz deniz şortu havlusu vb. onlar da almış başını gitmiş. En azından babam otelde müdür, yiyecek içecek kısmını karşılıyorum. Bir yerden şezlong tutsan 50 TL, 1 kişi yemek yemeye kalksan 60-70TL de oradan. Deniz keyfin günlük 100 TL kafadan. Ne olacak böyle hiçbir fikrim yok. Market fiyatlarına girmiyorum bile. Yazacak çok şey var ama ben burada bitireyim gerisini siz tamamlayın.
En son hamburgeri 2 sene önce yedim.
Biraz şükretmesini bileceksin. Ekonomi kötüymüş kriz varmış. Herkesin elinde iPhone var. Daha ne istiyorsun? Su içiyon mu? İçiyorsun daha ne istiyorsun?

Bazen sokak röportajlarında ki "çıkar telefonunu" diyen dayılara ağız dolusu sövmüyorum değil. Ancak milletimiz de az kirli çıkı değil. Olmayanda yok onu biliyoruz, ancak bir çoğunda fazlası ile hala var. X bir noktadan Antalya, Bodrum uçaklarına bilet bakın kaç paraya satın alabileceksiniz. Bir de uçaklarda yer var mı ne kadar dolulukla gidiyor ona bakın. Bir kısmı evinde otururken yine bir kısımdan fazlası hayatını gün bulup gün yiyerek yaşamaya devam ediyor.

Hocam kıyafete 327TL mi verilir? İçimizden geçtiler. Sanırım bayramlık kıyafetler alamayacağız.

Pahalı bir yere Gitmedimki. LC Waikiki'den aldım 3 tane Polo yaka tişört Aldım okula sağa sola gidiyoruz eksiklerimiz oluyor KYK kredisiyle alıyorum ne yapayım her şey üst üste geliyor. Muhasebe bölümü okuyorum yazın staj var bir şekilde kurtarmaya bakacağım 2. seneyi. Elin adamı X ülkesinde orijinal Tshirtlere 30-40 dolar versin bizde işte Lcden Defactodan alalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı