Kron XC-100 HD arka fren ses yapıyor

umitcocu

Hectopat
Merhabalar, 1 ay önce sıfır Kron XC-100 HD bisiklet aldım. 2. günden sonra arka frenden ses gelmeye başladı birkaç gün öyle bindim sonra ilk bakımı için aldığım yere götürdüm ama bir şey yapmadılar zamanla parçalar oturur dediler. Bende kaliperi söktüm bütün aksamları temizledim ve jantı söküp yeniden taktım ses geçti. Tam ses geçti rahatladım dedikten 2 gün sonra geri ses yapmaya başladı. Bugün tekrar detaylı şekilde fren aksamını temizledim ama ses geçmedi.
Bu sesi neden yapıyor olabilir. Fren tutuşunda hiçbir sorun yok normal bir şekilde tutuyor ama frene basınca garip ses geliyor ve bisiklet titriyor. Fren ısınınca ses gidiyor soğuyunca geri başlıyor Rotorum yamuk değil fren ayarını yapıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Isırma ve kaçırma nasıl oluyor hocam. Birde ses fren ısınınca gidiyor soğuyunca geri başlıyor.
Balata ve disk bir anda birbirini tutuyor ve sonra bırakıyor. Isırma ve kaçırmadan kastım bu. Zor bir ihtimal ama balatalarda camlaşma ya da yanma olmuş olabilir. Balataya herhangi bir şekilde yağ geldi mi ya da uzun bir rampadan sürekli fren ile indiniz mi?

Merhabalar, 1 ay önce sıfır Kron XC-100 HD bisiklet aldım. 2. günden sonra arka frenden ses gelmeye başladı birkaç gün öyle bindim sonra ilk bakımı için aldığım yere götürdüm ama bir şey yapmadılar zamanla parçalar oturur dediler. Bende kaliperi söktüm bütün aksamları temizledim ve jantı söküp yeniden taktım ses geçti. Tam ses geçti rahatladım dedikten 2 gün sonra geri ses yapmaya başladı. Bugün tekrar detaylı şekilde fren aksamını temizledim ama ses geçmedi.
Bu sesi neden yapıyor olabilir. Fren tutuşunda hiçbir sorun yok normal bir şekilde tutuyor ama frene basınca garip ses geliyor ve bisiklet titriyor. Fren ısınınca ses gidiyor soğuyunca geri başlıyor rotorum yamuk değil fren ayarını yapıyorum.

Diskin arasında plastik parça var. Var mı ondan? Ve sürtünme var mı (giderken)

Balata ve disk bir anda birbirini tutuyor ve sonra bırakıyor. Isırma ve kaçırmadan kastım bu. Zor bir ihtimal ama balatalar camlaşma ya da yanma olmuş olabilir. Balataya herhangi bir şekilde yağ geldi mi ya da uzun bir rampadan sürekli fren ile indiniz mi?
Ses frene basınca geliyor freni bıraktığım anda gidiyor. Freni temizlediğim zaman siyah toz gibi bir şey çıkıyor. Yağ kaçırmasından bende şüpheleniyorum ama yağ kaçırsa freninin tutmaması lazım.
Diskin arasında plastik parça var. Var mı ondan? Ve sürtünme var mı (giderken)
Diskin arasında bir şey yok hocam. Giderken sürtme yok ama frene basınca video' da ki gibi garip bir ses çıkıyor. Kime sorsam çözüm bulamıyorum.
Alakası yok senin disk veya balataların yağlanmış. Balata spreyi ile disk ve balatayı temizleyip ardından yakman lazım balata ve diski.
Freni temizledikten 10 dk sonra ses tekrar gelmeye başlıyor. Yağ olsa frenin tutmaması lazım ama frenin tutmasında da bir sorun yok. İyice bisikletten soğudum insanların yanından geçerken frene basmaya utanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı