Kron XC300HD vs XC450HD vs XC500HD

İhsan Er

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal Ailesi,

Benim yaşadığım bölge dağlık, engebeli, çamurlu, doğal parkurlu bir mekan . Ben bu mekanın doğal parkurunu kullanıp eğlenmek ve adrenalin yaşmak istiyorum. Aynı zamanda küçüklüğümden beri bende MTB aşkı var. Gözümde kestirip üçünden birini almayı düşündüğüm 3 adet MTB var. Bu MTB'lerin 27,5" veya 29" Jant'lıklardan hangisini alırsam ilerde daha rahat parçalarını değiştirebilirim daha kolay parça bulabilirim? Sizce hangisini almalıyım? MTB'ler:
  • XC450 - 27.5"/29" MTB - Erkek - H.Disk 2018 model
  • 27.5"/29" MTB - Erkek - H.Disk 2018 model
  • XC300 - 27.5"/29" MTB - Erkek - H.Disk 2017 model
NOT: Kullanacağım mekanlar: Dağlık ortam (genel olarak), asfalt yol.

@BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
29 jant modeller tamamen dağ kullanımına uygun, engebe aşma ihtiyacına yönelik yani.
Parça değiştirme noktasında uyumluluk problemi yaratabilecek 2 nokta var; kadro ve maşa yani ön süspansiyon. Bunun dışında vites çekiş - fren sistemlerinin herhangi bir uyumsuzluk durumu söz konusu değil. 27,5" tercih edersen hem asfalt kullanımında da rahat edersin hem de maşa - kadro bulma noktasında daha rahat edersin, opsiyonun çok olur. Yani jant boyu; yalnızca büyük çaplı yükseltmelerde önem arz ediyor; uyumluluk açısından.

2018 sezonda 100-150-450 var bildiğim kadarıyla ama sezonun pek bir önemi yok, kadro tasarımı değişiyor yalnızca. Bu bağlamda XC300 HD modelin tasarımı hoşuna gidiyorsa tercih edebilirsin, paran cebinde kalır en azından.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı