Kron XC450 vs Btwin Rockrider 540

Başbakan Kedi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem taş çatlasın 2000 TL. Bu fiyatta MTB bisiklet arıyordum ve bu iki modeli kafama taktım sürekli düşünüyorum hangisinde kararımı sonlandırsam diye. Kullananlar varsa 2 modelinde kronik sorunlarını artılarını eksilerini yazabilir mi? Hangisini tercih etmeliyim?

HD frenlerin bakımı kullanım şartlarına göre değişir ama pek bakım istemez. Ben iki sene hiç balata değiştirmeden kullandım. Üstelik heybelerim dolu ve uzun frenleme gerektiren rampa inişleri de oluyordu uzun turlarımda. Jant ayarını da bozmaması gibi artıları var ayrıca. Jant ısınmadığı için lastik patlaması gibi durumlarla daha az karşılaşılıyor. Bahsettiğiniz iki bisikletin de donanımları çok iyi değil ama ben olsam Kron markasını seçerdim. Bir dönem baya bir XC 150 satmıştım. Çerez gibi satılan bir bisiklet ve arıza dönüşü neredeyse yok denecek kadar az bir modeldi. Uygun fiyatlı bisikletler arasında güzel bir marka benim gözümde.

HD frenlerin bakımı kullanım şartlarına göre değişir ama pek bakım istemez. Ben iki sene hiç balata değiştirmeden kullandım. Üstelik heybelerim dolu ve uzun frenleme gerektiren rampa inişleri de oluyordu uzun turlarımda. Jant ayarını da bozmaması gibi artıları var ayrıca. Jant ısınmadığı için lastik patlaması gibi durumlarla daha az karşılaşılıyor. Bahsettiğiniz iki bisikletin de donanımları çok iyi değil ama ben olsam Kron markasını seçerdim. Bir dönem baya bir XC 150 satmıştım. Çerez gibi satılan bir bisiklet ve arıza dönüşü neredeyse yok denecek kadar az bir modeldi. Uygun fiyatlı bisikletler arasında güzel bir marka benim gözümde.
Adamsın, sağol yorumun için :) O zaman hangisinin nakit fiyatı daha uygunsa onu almayı düşünüyorum ama xc150 değil xc450'yi sormuştum ben.
Ben hidrolik freni genellikle caddede, sokak aralarında yani ani frenler , hayat kurtaran frenlemeler için kullanacağım. MD ile arasında fark edilir bir tutuş, konfor vs. var mıdır?

XC 150 daha düşük bir model olduğu için bahsettim. XC 450 biraz daha üste konumlandırılmış bir ürün.

MD çok hissiz bir frendir. V fren almanız daha iyi bile olur MD ile uğraşmaktansa. Bunların arasında en iyisi ise HD frenler bence. Fren hissi ve özellikle yüklü durumda rahat frenleme yapılabilmesi güzel bir özelliği. Şehir içinde çok fazla sınırları zorlanamaz ama yine de artılarını hissedersiniz. Sürekli stabil bir fren sistemine sahip olmak güzeldir. Hakimiyeti artırır. İlk dönemlerde olduğu gibi insanlar çok yabancı değil bu sisteme artık. Yaygın olması ve bakımından anlayan kişilerin bulunması artık çok daha kolay. Normal şartlarda bakımı pahalıya gelmez ama biri gelir fren hortumunu keserse o zaman maliyeti yüksek olur mesela. Bu tür anormal durumlar olmazsa bakım maliyeti açısından dezavantaj yaşamazsınız.

Son tercihim yani kesin tercihim Kron XC450 olacak o zaman , başka bir yorum gelmediğine göre..
Kron'un vites aktarıcıları ve vites sistemi daha iyi hepsi Shimano. Btwin'in vitesleri dandik deniliyor. Kron'un maşası Btwin'e göre 1 tık dandik kalıyormuş fakat vites sisteminin iyi olması bunu gizliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı