Çözüldü Kubuntu Ethernet Üzerinden Hotspot Açma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Wi-Fİ'ın çekmediği bir noktaya ethernet kablosu ile dizüstü bilgisayarımı götürdüm. Telefonda Wi-Fi çekmediği için bilgisayardan hotspot açarak işimi görüyorum. Windows'da hemen internet ayarlarından kolayca açılıyor ama Linux'ta nasıl olduğunu anlayamadım ve beceremedim. Bilen varsa cahile anlatır gibi(gibisi fazla oldu gerçi) anlatabilirse çok sevinirim.

Linux'un Hotspot desteği yok biliyorum. Başka bir VPN kullanınız. Ben yanlış anladım KB. Linux'ta da iki tıkla internetin kurulması lazım. Kurulum yaparken 3. yazılımları kur'u işaretlediniz mi?
İşaretledim.
Hangi masaüstü ortamını kullanıyorsun? GNOME üzerinde Wi-Fi bölümünde sağ üst sekmede bu ayar mevcut.
KDE.
Başlığı okumamışım.😅 Mesajı düzelttim.

KDE'nin Wi-Fi ayar bölümünde de bu özelliğin olması gerekiyor.
Wi-Fİ ayar bölümü yok.
Hocam, sanırım, ağ ayarlarına girin. Oradan + işaretine tıklayıp Wi-Fi(shared) seçeneğini seçin. Sonrasını halledersiniz herhalde.
Sistem ayarları>Ağ>Bağlantılara gittim + ya basıp Wi-Fi(paylaşımlı)'ya tıkladım. Sonra çıkan ekranda ne ayar yapmam gerektiğini bilmiyorum. Rastgele bir şeyler denedim ama telefonda gözükmedi. Ayrıca altında asla kullanılmadı yazıyordu.
Wi-Fi ayar kutucuğunun sağ üstünde üzerinde "Hotspot" yazan bir buton var.
Wi-Fİ ağlarını göremiyorum sanırım. Hep kabloluyla bağlandığım için hiç denememiştim.
1- Wi-Fi gizli mi?
2- Wi-Fİ ayar menüsünü açınca görünmüyor mu?
3- Sorun çözülmezse laptop özelliklerinizi alalım.
Sistem özelliklerim: HP Pavilion G6 1309st model laptop.

Yeni konular

Geri
Yukarı