Çözüldü Kubuntu kurulumda takılı kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s1trix

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar Kubuntu'yu Dual Boot olarak kurmaya çalışıyorum. Tam her şey yolunda gidiyor derken kurulumda takılı kaldı yaklaşık 2 saattir bitmesini bekliyorum ancak bir türlü bitmiyor. Durum aşağıdaki gibi yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Screenshot_20210129_232550.png

Çözüm
İnternet bağlantısı olmadan kurulum yapmayı deneyin. Daha sonra sudo apt update && sudo apt upgrade yazarak sistemi güncelleyin. Eğer bu komutlarda hata alırsanız Ethernet ile bağlamayı veya mümkünse başka bir internete bağlanmayı deneyin.(bir kereliğine yapmanız yeterli.)

İkisini de denedim hocam ancak durum hala aynı.

Ben de ilk Linux denemem de bunula karşılaştım, bilgisayar her dağıtımı desteklemeyebiliyor.

Hocam daha önce Linux Mint, Ubuntu ve birkaç Linux dağıtımınıda kurmuştum sisteme sorun çıkmamıştı ancak Kubuntu'da oluyor bu sorun sadece.

Neyse ki sorunu çözdüm arkadaşlar. Flash diske MBR olarak yazdırmıştım. Windows'a geçip GPT olarak yazdırdığımda sorun düzeldi, yardımcı olan hocalarıma teşekkürler.
İnternet bağlantısı olmadan kurulum yapmayı deneyin. Daha sonra sudo apt update && sudo apt upgrade yazarak sistemi güncelleyin. Eğer bu komutlarda hata alırsanız ethernet ile bağlamayı veya mümkünse başka bir internete bağlanmayı deneyin.(Bir kereliğine yapmanız yeterli.)

İnternet bağlantısı olmadan kurulum yapmayı deneyin. Daha sonra sudo apt update && sudo apt upgrade yazarak sistemi güncelleyin. Eğer bu komutlarda hata alırsanız Ethernet ile bağlamayı veya mümkünse başka bir internete bağlanmayı deneyin.(bir kereliğine yapmanız yeterli.)

İkisini de denedim hocam ancak durum hala aynı.

Ben de ilk Linux denemem de bunula karşılaştım, bilgisayar her dağıtımı desteklemeyebiliyor.

Hocam daha önce Linux Mint, Ubuntu ve birkaç Linux dağıtımınıda kurmuştum sisteme sorun çıkmamıştı ancak Kubuntu'da oluyor bu sorun sadece.

Neyse ki sorunu çözdüm arkadaşlar. Flash diske MBR olarak yazdırmıştım. Windows'a geçip GPT olarak yazdırdığımda sorun düzeldi, yardımcı olan hocalarıma teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı