Kuduz aşısı olduktan sonra kedi tırmalarsa ne olur?

birazsorumvar

Centipat
5 ay önce kuduz ve tetanos aşısı oldum, şimdi bir kedi elimi yaladı, hayvan kuduzsa bana bulaşmiş midir?

Bulaştıysa kuduz ve tetanos aşısının etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu konu hakkında bi makale falan varsa atabilir misiniz?
Bu konu hakkında benim bildiğim bir makale yok. Arkadaşların bildiği bir tane varsa atsınlar. Ama korkmayın tekrar söylüyorum. Beni Balıkesirde kedi baya tırmaladı ve kan aktı hep. Doktora gitmiştik, "Bu açık yara bile değil, bunun için mi korkup geldiniz buraya?" demişti. Her ihtimale karşı annem kuduz aşısı olmamı istemişti tabii. Ama korkmayın immmmmmkansız. Yalamaktan zerrrrre sıkıntı olmaz. Kedinin dilinde diken mi var? Açık bir yara açıp kanınıza karıştırması lazım. Aksi takdirde bulaşamaz.

Bu konu hakkında benim bildiğim bir makale yok. Arkadaşların bildiği bir tane varsa atsınlar. Ama korkmayın tekrar söylüyorum. Beni Balıkesirde kedi baya tırmaladı ve kan aktı hep. Doktora gitmiştik, "Bu açık yara bile değil, bunun için mi korkup geldiniz buraya?" demişti. Her ihtimale karşı annem kuduz aşısı olmamı istemişti tabii. Ama korkmayın immmmmmkansız. Yalamaktan zerrrrre sıkıntı olmaz. Kedinin dilinde diken mi var? Açık bir yara açıp kanınıza karıştırması lazım. Aksi takdirde bulaşamaz.
Kedinin dilinde diken var.

Ama yalamaktan bir şey olmaz boşuna evham yapıyor arkadaş.

Türkiye'de sokak kedilerinin 2% kadarında kuduz vardır en fazla. Eğer ormanda yaşamıyor ve vahşi hayvanlarla doğrudan temas etmiyorsa bu oran çok daha düşük. Kaldı ki ormandaki kurt ve ayılar bile kolay kolay kuduza yakalanmıyor. Bir şey olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı