Küba Fighter 50 gaz yemiyor

İnşirah

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, elimde Küba Fighter 50 var piston çizildiği için motorun piston segman değişti yağını rodaj sonrası vs kendim değiştirdim, 800 ML yağ koydum. Piston segman değiştiren yer karbüratör de sorun var dedi değişmesi lazım dedi gerçekten de motorda sorun vardı çalışmama sorunu çok zor çalışıyordu ben de kendim alıp değiştirdim karbüratörü ancak karbüratör ayarı yapmadım bilmiyordum ve yeni olduğu için gerekmez diye düşündüm şimdi düşününce böyle düşünmem bana çok saçma geldi neyse ben motor ile Pendik'ten Gebze'ye oradan da Kocaeli'ne gittim ancak nasıl gittim siz bana onu sorun motor 80 CC 10 km sonra motor sorun çıkartmaya başladı ben nereden bileyim sorun çıkaracağını yağını değiştirdikten sonra rahat 5-10 km gezdim hiçbir sorun yoktu ancak sonraki gün başıma gelenler motor çalışıyor ama gaz yemiyor gaz kolunu çeviriyorum boğuluyor ilk önce hava filtresinden oluyordur diye düşündüm öncesinde karbüratörü değiştirmeden önce böyle bir sorun yoktu o zaman hava filtresinde sünger yoktu süngerden dolayı oluyordur diye düşündüm bulabildiğim bir tamirciden tornavida rica edip çıkardım süngeri ama çözüm olmadı zar zor gittiğim yere vardım motor çalıştırmayı başarınca 2-3 dakika gidiyordu sonra boğuluyordu bu döngü sürekli devam eti motoru da şu şekilde açabiliyordum orta sehpaya alıp arka tekerliği boşa alıp çok fazla ara gaz verip açılıyordu sonra tekrar anlattığım gibi varana kadar böyle yaptım motor şu anda iş yerinde otoparkta oradan geri getirmem lazım ancak nasıl 😊 Benim düşüncem karbüratöre ayar yapılmadığı için olduğunu düşünüyorum ve şöyle de bir şey var, motor bunu fazla ısındığında yapıyor çünkü bunun öncesinde böyle bir şey yapmıyordu. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar bir hafta sonu takım taklavat gidip orada halledip geri getirmek istiyorum karbüratör haricinde neden yapıyor olabilir bunu sizce?
Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni alıp taktığın karbüratör ayarsızdır büyük ihtimal. Ya benzin ayarı çok açık yada hava ayarı kısık. Karbüratörün ayarsızlığı bujiyi de etkilemiş olabilir.
Kabaca tarif etmek gerekirse hava ve benzin ayarını sonuna kadar kapatıp sonrasında 1,5 tur aç. Motoru çalıştırmayı dene orta ayakta gaz ver. Gaz yemezse havayı yarım tur daha aç. Ayar yapmayı bilmiyorsan bu iş biraz da deneme yanılma işidir.
Benzin ayarını çok fazla açmamanı tavsiye ederim yakıt artabilir. 1,5-2 tur açılan benzin ayarı için ideal hava karışım ayarını denk getirmeye çalış.
Bu arada video yok.

Yeni alıp taktığın karbüratör ayarsızdır büyük ihtimal. Ya benzin ayarı çok açık yada hava ayarı kısık. Karbüratörün ayarsızlığı bujiyi de etkilemiş olabilir.
Kabaca tarif etmek gerekirse hava ve benzin ayarını sonuna kadar kapatıp sonrasında 1,5 tur aç. Motoru çalıştırmayı dene orta ayakta gaz ver. Gaz yemezse havayı yarım tur daha aç. Ayar yapmayı bilmiyorsan bu iş biraz da deneme yanılma işidir.
Benzin ayarını çok fazla açmamanı tavsiye ederim yakıt artabilir. 1,5-2 tur açılan benzin ayarı için ideal hava karışım ayarını denk getirmeye çalış.
Bu arada video yok.
Teşekkür ederim düzenledim şimdi videonun gelmiş olması gerekiyor dediklerinizi yapacağım videoya bakarak söylenebilecek bir şey varsa söyleyebilir misiniz karbüratör ve benzin ayarı dışında başka akla mantığa yatan bir sebebi olabilir mi iş yeri uzakta hafta sonu gidip 1 celsede halletmek istiyorum inşallah.

Teşekkür ederim düzenledim şimdi videonun gelmiş olması gerekiyor dediklerinizi yapacağım videoya bakarak söylenebilecek bir şey varsa söyleyebilir misiniz karbüratör ve benzin ayarı dışında başka akla mantığa yatan bir sebebi olabilir mi iş yeri uzakta hafta sonu gidip 1 celsede halletmek istiyorum inşallah.
Karbüratör aşırı ayarsız değilse bu derece gaz yememesi normal değil. Motorda sıkıntı olabilir emin değilim. Tarif ettiğim gibi ayar yapmaya çalışın bujiyi kontrol edin birde. Zaten bunun dışında sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Motor çalışır esnada karbüratörün hava ayarını tamamen kapat rölantiyi ayarla ne cansız ne canlı çalışsın ama uygun ritimde sabit çalıştıgını duy ardından hava ayarını 2 buçuk tur aç. Dik yokuşa vurduğunda istop ederse rölantiyi açarsın daha sonra. Soğuk çalıştırmalarda isteksizlik yaparsa yine rölantiyi açarsın.
50 CC'ler tamamen çöp ama insanlar mecbur alıyor
Karbüratörüne ayar çektir bakalım.
Bence sen daha önce 50lik kullanmamışsın. Ayrıca milletin malını mülkünü çöp diye ezme ayıp.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı