Küba Space 50 marş motoru sorunlu çalışıyor

otm

Kilopat
Motoru iki gün önce sıfır olarak aldım. Sabah işe giderken çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyor. Yani motor soğukken özellikle marş tuşu ve frene basarsam çalışmamakta ısrarlı. Ama hafif gaz verirsem çalışıyor. Onun haricinde motoru kapatıp 15 dakika sonra tekrar çalıştırırsam gaz vermeme gerek kalmıyor hemen çalışıyor.
Yine diğer bir sıkıntı motor soğukken ilk çalıştığında motor rölantisi normal ancak 10 saniye sonra rölantisi artıyor sesi değişiyor.
Bu durumlar neden kaynaklanıyor acaba?

Marş motoru ile alakasını çözemedim. Karbüratörlü ise ayar yaptırın. İlk marşta jikle çekerek gaz vermeye gerek kalmadan çalıştırabilirsiniz. Bu havalarda jikle ihtiyacı olmaması lazım yalnız. Ayar istiyor şu an görünüşe göre.

Marş motoru ile alakasını çözemedim. Karbüratörlü ise ayar yaptırın. İlk marşta jikle çekerek gaz vermeye gerek kalmadan çalıştırabilirsiniz. Bu havalarda jikle ihtiyacı olmaması lazım yalnız. Ayar istiyor şu an görünüşe göre.
Karbüratörlü. Arkadaşlarımda da var onlar gaz vermeden her türlü çalıştırıyor. Motor sıcakken de çalıştırdığımda normal devirde çalışıyor. Soğukken ise rölanti biraz coşuyor.

Karbüratörlü. Arkadaşlarımda da var onlar gaz vermeden her türlü çalıştırıyor. Motor sıcakken de çalıştırdığımda normal devirde çalışıyor. Soğukken ise rölanti biraz coşuyor.
Hocam otomatik jikleli ve ya enjeksiyonlu olabilir onlar kendi ayarlar motor devirini. Bende TVS Apache var karbüratörlü kışın gaz vermeden çalışmaz ama yazın gaz vermeden de çalışıyor.

Hocam otomatik jikleli ve ya enjeksiyonlu olabilir onlar kendi ayarlar motor devirini. Bende TVS Apache var karbüratörlü kışın gaz vermeden çalışmaz ama yazın gaz vermeden de çalışıyor.
İşte bende 40 derecede bile gaz vermem gerekiyor. Bugün mesela 10 km gezintiden sonra yarım saatlik motoru durdurdum. Gaz vermeden açılmadı. Motor sıcaktır sandım gaz vermeye gerek kalmaz sandım ama olmadı. Dediği gibi ayar çektircem, sanırım bir problem mevcut.
Farklı bir durumla geldim şimdi de. Motor çalışır halde iken fren basılıysa rölanti normal ancak freni salarsam ses artmaya başlıyor. Neden olabilir?

Geri
Yukarı