Küçük kasa daha mı çok ısınır yoksa daha az mı?

Başlıkta gördüğünüz gibi küçük kasalar büyük kasalara göre ısınma durumu nedir?
Büyük kasalar geniş olduğu için ferahtır.
Nedeni ise içindeki hava hacmi daha fazla olduğu için daha az ısınacaktır.
Küçük kasalar ise hacmi küçük olduğu için içindeki hava daha hızlı ısınacaktır.

Modelden modele değişkenlik gösterecektir, sadece boyuta bağlı değil. Malzeme kalitesi, hava sirkülasyonuna bağlı olarak kaliteli mini ITX bir kasa kalitesiz bir mid-Tower ATX'ten daha iyi bir performans sergileyebilir.

Modelden modele değişkenlik gösterecektir, sadece boyuta bağlı değil. Malzeme kalitesi, hava sirkülasyonuna bağlı olarak kaliteli mini ITX bir kasa kalitesiz bir mid-Tower ATX'ten daha iyi bir performans sergileyebilir.
Bende ısınma sorunu yok benimkide küçük ama mini ıtx kadar küçük değil,önde 3 fan yukarda 2 fan 1 tanede egzoz fan bulunmakta yukarıya 1 fan daha takviye yapmayı düşünüyorum

Bende ısınma sorunu yok benimki de küçük ama mini ITX kadar küçük değil, önde 3 fan yukarıda 2 fan 1 tanede egzoz fan bulunmakta yukarıya 1 fan daha takviye yapmayı düşünüyorum.

Anladım, tam kasa modeli neydi acaba? Sistemi hatırlıyorum kasa yok sadece aklımda.

darkFlash Neo 202 hocam, kendim ekleme yaptım fanları normalde 1 egzoz fan ve üstte 2 fan mevcuttu ve yine ısınması çok iyiydi, ben biraz fan hastasıyım.

Yine ısınan parçaların yoktu ama, performansından memnunsan sorun yok. Önü kapalı bir kasa, çok fazla hava alamıyor. Parçalar kaç derecelerde hiç stres testi yapıp bakmış mıydın?

Yeni konular

Geri
Yukarı