Küçük yaşta yayıncı/içerik üreticisi olmak ve ön yargılar

Genel olarak bütün yorumları okudum. Aslında beni yargılayan olmadı. Gördüklerimden yola çıkarak böyle bir ön yargı olduğu kanaatine vardım. Zaten böyle bir işi kesinlikle gelecek olarak görmüyorum. Sadece zaman geçirmek için kendime bir hobi edinmek istiyorum. Biraz tereddütlerim vardı ama yorumlardan da çıkardığıma göre bu işi kendimce yapmamda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Ayrıca SSD olarak;

şöyle bir şey daha ekleyeceğim bu ay. Bütçe yükseltmek için 240 gb tercih ettim ama yanlış yaptığımı anladım zaten windowsu kurduktan sonra :) Yorumlar için teşekkür ediyorum. Beklediğimden daha çok dönüt aldım.
Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Belki bugüne kadar hiç düşünmediniz. Bir yayıncıyı ya da içerik üreticisini niçin izliyorsunuz? Yani sizce size zevk verebilmesi için ne gerekir? Açıkçası farklı kişilerden farklı yorumlar almak faydalı olur diye düşünüyorum.

Icerik uretmene engel degil yasin. Istersen 8 yasinda da uretirsin.
Ama 15 yas kucuk bir yas ve bu bir onyargi da degil. Istersen videolarini cek, 10 sene sonra izle, kendi kucuklugun hakkinda ne dusunecegini gor. Yetiskinlerin gozunden coluk cocugun urettigi icerikler buyuk oranda itici gorunuyor, malesef bu konuda yapabilecegin bir sey yok.

Ama senin zaten hedef kitlen de 35 yasinda Total War oynayan kitle degil, o yuzden problem etme.

Dürüst olucağım. Ben 15 yaşındaki bir çocuğu izlemersem, nedenim. O oyunu iyi olması lazım ve mizah seviyesi yüksek olması lazım. Onun dışında oyunu espor Level'da oynamıyorsan ya da muhabbetin sarmıyorsa izlenmezsin. Yanına şımarık arkadaşlarını alma her şeyde söylenen falan yayınlarda arkadan annesinin sesi gelen vb seninde gelmesin gerekirse OBS'den bir tuşa Ata annen mi geldi tuşa tıkla mikin kapansın yoksa çok dalga geçilir. Tabii belli bir seviyede bazıları mizaha bağlar her neyse anladın. Olgun arkadaşlar bul.

Yapılır tabii ki de. Bende 12,5 yaştayım. Babam sistem alırsa youtuber-yayıncı olmayı düşünüyorum. Abi bence özgüvenini topla. Sistem yeterli. B350 olduğuna göre OC yap bence.
Başkalarının dediğini takma. Seni seven olur, sevmeyen olur. Sen zaten youtuer-yayıncı olucağın için sıkıntı yok. Bol içerik üretmeye çalışırsan abonen artar ve daha ünlü olursun. Yayınlara daha fazla kişi gelir ve bağış toplarsın.
(Ve böylece yeni ekipmanlar alıp twich işine de girebilirsin. )
Bende Senle aynı Yastayım Aılem Her An Odayı Basar Dıye Yayın Yapmıyorum

Geri
Yukarı