Küçültülen Sürücü Depolama Alanı Kayboldu

UğurZarathos

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 700 GB hafızası vardı, küçültüp D sürücü yapmak istedim. Neyse, 200 GB küçülttüm fakat D sürücü açılmadan bir uyarı cıktı ve 200 GB uçtu gitti. Sürücülerde gözükmüyor, ayrılmış yok. Nereye gitti bu 200 GB? Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Inked16347570298481223486525_LI.jpg

Kaybolmamış, değişiklikleri uygulamamışsınız gibi duruyor.

Sol üst köşeden "Apply" düğmesine basıp değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Veya harici bir yazılımla yapmak yerine Disk Yönetimi üzerinden bölüme sağ tıklayıp "Birimi küçült" diyebilirsiniz.

Sol üst köşeden "Apply" düğmesine basıp değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Veya harici bir yazılımla yapmak yerine Disk Yönetimi üzerinden bölüme sağ tıklayıp "Birimi küçült" diyebilirsiniz.
ZATEN küçülttüğüm için oldu ayrılmamış alan gözükmüyor yine küçültürsem ve daha fazla alanım kaybolur sa ?

yabaşka birim den vaz geçtim eski haline dönsün yeter :)
@m0rphine Dediğin Yazılımı yükledim şimdi ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Yeni bir alan oluşturmak istiyorsanız “Unallocated“ olarak gözüken birimi yeni bir birime dönüştürmeniz gerekiyor. Eski biçime geri dönmek için de C diskinizi büyütebilirsiniz. Telefondan çeviri uygulamasını açarak yapabilirsiniz, bilgisayarda olmadığım için birebir tarif edemem. Ancak çekinmeyin, C diskini biçimlendirmediğiniz sürece zarar veremezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı