Küfretmeyi nasıl durdurabilirim?

Her küfür ettiğinde 5 sayfa kitap oku hem kültürlenirsin hem bakış açın değişebilir.
Ben denemedim ama sen deneyebilirsin :)

Her küfür ettiğinde 5 şınav çeksin bence yer fark etmeksizin. Hem kaslanır hem bizim millet kitap okumakla adam olmaz. En azından sağlığına faydası olur.

Bir arkadaşım aynı sorunu yaşadı. Bana hep küfür edersem çok sert yumruk at derdi. Öyle yapa yapa bıraktı.
Hocam bana öyle olsa küfürün siniriyle sağlam oturturum arkadaşıma sonra o der küfür edersem vur diye.
Konunun cevabı olarak da: Edin hocam da resmi veya büyüklerin olduğu ortamda küfür etmeyin. Yoksa kötü bir şey değil insanın rahatlamaya ihtiyacı var.

Valoran,lol gibi oyunlar da oynuyorsan bırakmanı tavsiye ederim hemen zararın neresinden dönersen kardır. oynamak hiçbirşey katmaz iken oynamamak birşeyler katabilir farklı uğraşlar bulabilirsin, 6 aydır oynamıyorum oyun aklıma bile gelmiyor.

Olay psikolojik aslen.
Öfkelenme ve cinnet hâli içinde insan öfkesini dindirmek için var olan bir otokontrol mekanizmasi var bu senin genlerin ile atalarından gelen bir olay.

Ama öfkeni dindirmek için küfür yerine başka bir şeye yönelirsen faydana mesela kızınca spor yap.

Gene küfür ile olan etkileşimini azalt. Böylece doğal olarak bırakırsın.

Ama, bence en iyisi sakız çiğne nedense sakız çiğnerken konuşmaya üşeniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı