Küfür hastalığı

Peki dostum kişilere etmem normal mi ve hukuki olarak çok ciddi sonuçlar doğurabilir.
Ani olarak bir refleksle küçük küfürler ağzından çıkabilir ama dini değerlere yanlışlıkla sövmezsin. Söveceğinde de oyundan chate yazma edebiliyorsan sesli küfür et.

Ani olarak bir refleksle küçük küfürler ağzından çıkabilir ama dini değerlere yanlışlıkla sövmezsin. Söveceğinde de oyundan chate yazma edebiliyorsan sesli küfür et.

Vallaha baktım harbiden araştırınca var ve evet yanlışlıkla dine sövemezsin inanmaman ve saygı duymaman lazım.
Arkadaşlar olmazsa yarın seansım var bunu psikoloğumla danışıyım sizi bilgilendireyim ve böyle durumu olan arkadaşlara ne yapması gerektiğini öğreneyim ne dersiniz?

Son düzenleme:
Vallaha baktım harbiden araştırınca var ve evet yanlışlıkla dine sövemezsin inanmaman ve saygı duymaman lazım.
Arkadaşlar olmazsa yarın seansım var bunu psikoloğumla danışıyım sizi bilgilendireyim ve böyle durumu olan arkadaşlara ne yapması gerektiğini öğreneyim ne dersiniz?
Sırf fazla küfür ediyorsun diye doktora gitmek saçma. İlla küfürden kurtulmak istiyorsan daha fazla küfür et birisi dava açsın aklın başına gelir. Sütten ağzın yanınca yoğurdu üfleyerek yersin. Zaten psikolog oyun oynama uzak dur falan der.

Kurduğun cümlelere bakarsak zihinsel bir engelin yok gibi. Bu yüzden hem hukuksal, hem de dini açıdan cezalandırılacağını düşünüyorum. Fakat bu benim fikrim. Uzmanlara danışmanı öneririm.

Kurduğun cümlelere bakarsak zihinsel bir engelin yok gibi. Bu yüzden hem hukuksal, hem de dini açıdan cezalandırılacağını düşünüyorum. Fakat bu benim fikrim. Uzmanlara danışmanı öneririm.
Eğer arkadaş Müslümansa ve o şekilde dini değerlere sövüyorsa dini olarak korkayıp hukuksal olarak korkması biraz değişik.

Şimdi öncelikle şöyle söyleyeyim bu ergenliğe girmeden önce bu dediğim şeyler oluyordu. Ergenliğe girdiğimde bu tür şeylerden pişmanlık duydum ve aza indirdim artık fazla küfür etmiyorum, ve etsemde kişilere fazla etmiyorum. Dini olarak çoktan tövbe ettim ve eminim ki o yaşadıklarımı bir Allah bir de ben biliyorum. Hukuki olarak bilmem araştırdım ve 6 ay şikayet süresi varmış. Yani ettiğim küfürlerin suçu düşmüş. Benim burada anlatmak istediğim içinden dine küfür geçiyordu ve hala geçiyor. Biraz araştırdıktan sonra bunun bir vesvese olduğunu ve bir günahı olmadığını öğrendim içim rahat fakat rahatsızlık duyuyorum. Bu arada düşüncelerini belirtmen güzel :)
Eğer arkadaş müslümansa ve o şekilde dini değerlere sövüyorsa dini olarak korkayıp hukuksal olarak korkması biraz değişik.

Dini olarak korkmadığımı söylemedim :)
Arkadaşlar zaten halihazırda bir seansım vardı. Çünkü belki bu benim çocuklukta yaşadığım bir tramvadan dolayıdır. Ya da çevreseldir. Bunun en iyisini psikologlar bilir. Yarın sizi bilgilendiririm.
Yalnız kalmanı yazdığım ilk mesajda söylemiştim. Yalnız kal ki küfür edecek kimse olmasın. Basit bir şey bu, tek başına halledebilirsin. Herkes küfür eder.

Bu beni tamamen asosyal yapar.
Sırf fazla küfür ediyorsun diye doktora gitmek saçma. İlla küfürden kurtulmak istiyorsan daha fazla küfür et birisi dava açsın aklın başına gelir. Sütten ağzın yanınca yoğurdu üfleyerek yersin. Zaten psikolog oyun oynama uzak dur falan der.

Bir de dostum sence bu çözümler saçma değil mi nedersin?

Son düzenleme:
Bu beni tamamen asosyal yapar.
Neden seni tamamen asosyal yapsın? Senin tek işim tüm gün oyundan insanlara küfür etmek mi ki sana bunu yapma diyince asosyal oluyorsun. Sabahları erkenden kalk biraz dolaş dışarda gez bilgisayardan uzak dur. Asıl bu seni sosyal birisi yapar.
Bir de dostum sence bu çözümler saçma değil mi nedersin?
Onu öylesine söyledim ciddiye alma.

Arkadaşlar bende istemsizce insanlara küfür ediyorum. Artık Müslüman olsam bile kişilerin inancına küfür ediyorum. Bunun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum bunun için ağır cezalar alabilirim. Sizce ne yapmam lazım?
Küfür geldiğinde kendine tokat at.Vesvesedir büyük ihtimal.

Arkadaşlar bende istemsizce insanlara küfür ediyorum. Artık Müslüman olsam bile kişilerin inancına küfür ediyorum. Bunun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum bunun için ağır cezalar alabilirim. Sizce ne yapmam lazım?

Bilim adamına git kapıyı kır her küfür ettiğinde elektrik çarpan cihazı boynuna tak tadağğğ bittii.

Yeni konular

Geri
Yukarı