Küfür nedir, neden küfür ederiz?

Makaleler
7
Yer
Los Pollos Hermanos
İnsanlar neden küfür eder? Nedir bu insanlardaki küfür bağımlılığı?
İlk olarak şundan başlayalım ;

Küfür nedir?

Google'a "Küfür nedir" niye arattığımızda sövme,sövgü anlamı çıkıyor. Bence küfür insanları aşağılamak, sevmediklerini belli etmek ve ya onları üzmek için söylenen söz.

Neden küfür ederiz?

İnsanlar sinirlendiklerinde, tehdit sinyali aldıklarında küfür ederler. Bergen küfürlü sözleri 4 e ayrılır;
  1. Dini içerikliler,
  2. Cinsel içerikliler,
  3. Vücut fonksiyonları ile ilgili olanlar,
  4. Küçümseyici (ırkçı vb.) olanlar.
Bence insanları sinir eden durumlarda, insan sinirini atamadığı için küfüre başvuruyor. Zarar verebileceği bir şey olmayınca ne yapacak? Sinir olduğumda bende öyle oluyorum, zarar verebileceğim bir şey yok ise küfür ediyorum. Ve ya herhangi birine küfür edilince de sinir oluyorum, bu sefer bende küfür ediyorum. Eğer küfür edilen ben ve ya ailemden biri ise çileden çıkıyorum.

Neden küfüre bağımlıyız?

Mesela siz günün yarısını ve ya çeyreğini ingilizce konuşarak geçirirseniz ne olur? İngilizceye alışmaya başlarsınız (bence). Küfür de öyle. Her zaman, her yerde ve hemen hemen her gün kullanıyoruz. E bu da bağımlılık yapıyor tabii. Bir haber sitesinde "Küfür eden insanlar sinirlerini daha kolay atıyor." diye bir haber okumuştum.

Sizce neden küfür ediyoruz, neden bağımlısıyız? Cevaplarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinirlendiğimiz zaman sinirimizi üzerimizden atmak için yaptığımız bir eylem bence. Ya da karşımızdaki kişiye onu ne kadar sevmediğimizi ondan nefret ettiğimizi göstermek için de yapılan bir şey olabilir :D ya da sadece cool olduğunu düşündüğü için küfür eden ergenler....

Sinirlendiğimiz zaman sinirimizi üzerimizden atmak için yaptığımız bir eylem bence. Ya da karşımızdaki kişiye onu ne kadar sevmediğimizi ondan nefret ettiğimizi göstermek için de yapılan bir şey olabilir :D ya da sadece cool olduğunu düşündüğü için küfür eden ergenler....
Aynen haklısınız :D

Aşırı stress den kaynaklanıyor olabilir. Örneğin bir olaya sinirlenince " olur böyle şeyler bu da geçer " gibisinden pozitif düşünmek yerine ana avrat sövmeyi daha kolay buluyoruz.

Haramdır küfretmek. Kafirlerin küfrüne gelicek olursak ebedi cehennemdir cezası ahirette. Et yani dil konuşuyor ama şeytanın ağzıyla konuşmıycaksın. Daha elini değdiremiyorsun çakmak gibi şeylere.

Okul ortamı ve aile sinirden olmaz eğer ailen sinir kontrolü öğretirse kendini tutatrsın size hiç katılmıyorum bence aile ortamı ve okul ortamı etkile.

Geri
Yukarı