Kul hakkını geç de olsa ödemeli miyim?

Evet bir hata olmuş ve bunun farkına vardığın için kendini üzgün hissediyorsun. Bunu telafi edebilirsin, bunun için kim neden mahrum kalmış ise o kişiye aynı veya daha iyi bir eşyayı onun haberi olmadan da çantasına bırakabilirsin veya kendini belli etmeden kargo ile yollayabilirsin. İçine de mutlaka bir özür notu/mektubu koyabilirsin hakkını helal et diyerek...

Teşekkürler.

Aradan 2 yıl geçmiş, bu durumlarda zaman geçtikçe yumuşama olur. Hatanın farkındasın gidip özür dileyip gönüllerini alabilirsin. Ufak bir hediye vb. şeyle gidersen daha uygun olur. Bir daha da böyle bir hatayı yapmazsın diye düşünüyorum zaten.

Eşyalar hâlâ elindeyse götür, geri ver. Değilse onlara benzer (şimdi hoşlarına gidecek) hediyeler ver ve bi' yemek ısmarla. Pek takacaklarını sanmıyorum, umarım manevi değerleri yoktur. Helalleş mutlaka.

Aradan 2 yıl geçmiş, bu durumlarda zaman geçtikçe yumuşama olur. Hatanın farkındasın gidip özür dileyip gönüllerini alabilirsin. Ufak bir hediye vb. şeyle gidersen daha uygun olur. Bir daha da böyle bir hatayı yapmazsın diye düşünüyorum zaten.

Tabii ki de yapmam tövbe ettim zaten.

Belki de adım adım özür dileyin. Olmadığı sırada bir not bırakın. Sizden şüphelensin ama emin de etme kendinden biraz değişik ama bence güzel bir fikir.

Bu işin öbür tarafıda var hem vicdanım rahatsız aklıma geldikçe üzülüyorum inşallah o saattini aldığım kız okuldan ayrılmamıştır.
Bu zamanda insanlara ulaşmak zor değil, ismini soy ismini biliyorsan arkadaşlarından da faydalanarak internetteki profilini bulup yerini tespit edebilirsin.
Mesela ben geçen gün ikinci el alışveriş için bir kargo firmasına gittim, göndereceğim kişinin sadece ismini söyledim adresi ortaya çıktı, adam doğru mu dedi; bana da sadece doğru demek kaldı. Telefon numarası da lazım olacaktır bu ihtimale göre

Geri
Yukarı