Kulağa kedi kılı kaçarsa ne olur?

Bazen lazım oluyor, bazen merak ediyorum açıyorum.
Eki Görüntüle 909292
Kulak içi kulaklığıma kulak kiri yapışıyor, zamanla yapışkan oluyor. Kedim masadan sürekli geçtiği için kedi kıllar kulaklığımdaki kulak kirine yapışıyor. Bende kulağıma takıyorum.
Masada ıslak mendil bulundurup günlük silebilirsiniz. Başak burcu olarak elim ayağım titriyor 😅 Biraz pis değil mi?

Hocam siliyorum, 4 saat sonra gibi tekrar bu görüntü çıkıyor. Kulağımda mı sıkıntı var anlamadım.
Hocam, hiç normal gelmedi. Bu kadar tüy toplaması için deli gibi akıntı olması gerekli...

Tabii doktor değilim. Kendimden pay biçerek bu yorumu yapıyorum...

Bazen lazım oluyor, bazen merak ediyorum açıyorum.
Eki Görüntüle 909292
Kulak içi kulaklığıma kulak kiri yapışıyor, zamanla yapışkan oluyor. Kedim masadan sürekli geçtiği için kedi kıllar kulaklığımdaki kulak kirine yapışıyor. Bende kulağıma takıyorum.
İşe kulağını silmek ile başlayabilirsin her gün.

Zar kısmına gitmez ise en fazla enfeksiyon oluşabilir. Kaşınıtı yapabilir. Doğal yollarla zaten kulaklığınıza nasıl akıyorsa o şekilde çıkacaktır.
Yukarıda denildiği gibi birkaç saat aralığında bu kir oluşuyorsa çok sık kulaklık takmıyorsanız kualk kürdanına bir temiz peçede sarıp dış kısmını silmenizde yarar var. Hatta biraz daha faydalı olması için yemeklik sirke damlatıp temizleyebilirsiniz peçete ile.

Geri
Yukarı