Kulak içi kulaklığı baskı uygulayacak şekilde kullanmak sorun yaratır mı?

RainbowwOnSky

Picopat
Yer
Imagine Dragons konserinde
Yatarken MP3'ümden müzik dinliyorum. Bunun için kulak içi kulaklık kullanıyorum. Ve yattığımda sol tarafıma dönük yattığım için sol kulaklığa yastık biraz baskı uyguluyor. İlk başta rahatsız etse de sonra çok normal oluyor. 2 gün boyunca böyle kullandım ve bir sorununu görmedim. İlerleyen zamanlarda sıkıntı yaratır mı?

Gkbnn

Hectopat
Yer
Edirne
Yaratabilir. Doğal yapısını bozmaya itiyor çünkü. Telefondan kısık ses ile dinlemeye ne dersiniz?

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Kulağınızın şeklini değiştirebilir, ağrı yaratabilir, kulak deliğinizi büyütebilir veya daraltabilir. Onun yerine başka alternatif bir yol bulun. İleride zarar verebilir, pek önermem.

Faik Şahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
MSÜ
Yumuşak yastık alın ben öyle çözdüm sorunu hem kulaklığımı da kıramıyorum.
Kulak içinde iltihap olabiliyor.

Gökkayahan

Hectopat
Geçen sene 5 ay boyunca yeni aldığım silikonlu kulaklığı bastırarak kullandım ve gelişirken fark edemediğim bir şekilde sol kulağım duymaz oldu. Farkına vardığımda ise çok geç kaldığımı sanmıştım çünkü inanın hiçbir şey duymuyordum, tek kulakla duyuyor olmak da başımı inanılmaz derecede ağrıtıyordu. Bu durum tabi kişiden kişiye, kulak yapısına ve kulaklığa göre değişir. Ama bu farklılıklar, bastırarak dinlemenin zararlı olduğunu değiştirmiyor hocam. Biliyorum ses çok daha dolgun geliyor öyle ama ben duymayınca başlarım o sese dedim. Şimdi iyi sayılır, sağa yaklaştı epey. Earbuds tarzı bir kulaklık kullanıyorum.

Yeni konular

Yukarı