Kulak içi kulaklığı baskı uygulayacak şekilde kullanmak sorun yaratır mı?

RainbowwOnSky

Centipat
Katılım
8 Ekim 2020
Mesajlar
1.110
Çözümler
2
Yer
Somewhere In The Universe
Yatarken MP3'ümden müzik dinliyorum. Bunun için kulak içi kulaklık kullanıyorum. Ve yattığımda sol tarafıma dönük yattığım için sol kulaklığa yastık biraz baskı uyguluyor. İlk başta rahatsız etse de sonra çok normal oluyor. 2 gün boyunca böyle kullandım ve bir sorununu görmedim. İlerleyen zamanlarda sıkıntı yaratır mı?
 

Gkbnn

Hectopat
Katılım
14 Nisan 2018
Mesajlar
227
Çözümler
2
Yer
Edirne
Yaratabilir. Doğal yapısını bozmaya itiyor çünkü. Telefondan kısık ses ile dinlemeye ne dersiniz?
 

DDLAO

Centipat
Katılım
16 Şubat 2021
Mesajlar
2.030
Makaleler
3
Çözümler
19
Yer
Şehinşah Konseri
Kulağınızın şeklini değiştirebilir, ağrı yaratabilir, kulak deliğinizi büyütebilir veya daraltabilir. Onun yerine başka alternatif bir yol bulun. İleride zarar verebilir, pek önermem.
 

Faik Şahan

Hectopat
Katılım
17 Nisan 2020
Mesajlar
5.774
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
MSÜ
Yumuşak yastık alın ben öyle çözdüm sorunu hem kulaklığımı da kıramıyorum.
Kulak içinde iltihap olabiliyor.
 

Gökkayahan

Hectopat
Katılım
27 Nisan 2018
Mesajlar
1.134
Çözümler
5
Geçen sene 5 ay boyunca yeni aldığım silikonlu kulaklığı bastırarak kullandım ve gelişirken fark edemediğim bir şekilde sol kulağım duymaz oldu. Farkına vardığımda ise çok geç kaldığımı sanmıştım çünkü inanın hiçbir şey duymuyordum, tek kulakla duyuyor olmak da başımı inanılmaz derecede ağrıtıyordu. Bu durum tabi kişiden kişiye, kulak yapısına ve kulaklığa göre değişir. Ama bu farklılıklar, bastırarak dinlemenin zararlı olduğunu değiştirmiyor hocam. Biliyorum ses çok daha dolgun geliyor öyle ama ben duymayınca başlarım o sese dedim. Şimdi iyi sayılır, sağa yaklaştı epey. Earbuds tarzı bir kulaklık kullanıyorum.
 
Yukarı