Kulak içi kulaklığın kulak kemiklerini ağrıtması normal mi?

Ağrıtmasının sıkıntısı şu olacaktır eğer o kulaklık diğer kulaklıklardan daha büyük bir kulaklık ise kulağınız ona göre bir biçim kazanacaktır ve uzun süre kullanırsanız normal boyuttaki kulaklıklarda düşme sorunu yaşayabilirsiniz.

Normal değil.

Kulağınıza göre en rahat silikonu deneyerek bulun ve o silikon ucu kullanın.
Düzgün bir kulaklığı sana göre bir silikon uç ile tüm gün kullansan dahi kulak ağrısı yapmaz.

Herkesin kulağı farklı ve kulaklık kutularından boş yere farklı boyutlarda silikonlar çıkmıyor.

Eğer silikonun boyutu kulağınıza uygun olmasına rağmen kalitesiz bir silikonsa o da ağrı yapabilir. Örneğin BİM'den 20 liraya Motorola kulaklık almıştım fakat kulağımı ağrıttığından silikonsuz kullanıyordum, şimdi Sennheiser CX 80S'i en küçük silikonuyla tüm gün kullanıyorum hiç ağrı olmuyor. Silikonlarına dokunduğumda bile kalite farkı fazlasıyla belli oluyor.

Hiç normal değil. Ya olması gerekenden büyük silikonla kullanıyorsunuz ya da fit sorunu yaşıyorsunuz. Kulağınıza uygun rahat bir kulaklıkta bir süre sonra kulağınızda olduğunu bile unutmanız lazım. Ağrı, bir yerde hata olduğunun işaretidir.

Evet, normaldir. Ben önceden 4-5 gün kadar QCY T7 modelini kullandım. Silikonsuzdu ve kulağıma da pek uymuyordu uzun kullanımda da kulakta ağrıya sebep oluyordu. Ses azalması nedeniyle QCY T17 modeline geçtim. Silikonlu bir modeldi ve kulağıma tam oturmuştu ve ağrı yapmamıştı. Bununla da alakalı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı