Kulak içi kulaklık mikrofonunu PC'ye takınca ses mikrofondan değil kulak içinden gidiyor

lecolawrld

Hectopat
Başlık uzun oldu farkındayım 😅, ama sorunum tam olarak bu. Kulak içi kulaklık mikrofonunu PC'ye takınca ses mikrofondan değil kulak içinden gidiyor. Bilgisayarda iki hoparlör iki mikrofon girişi var, hoparlör girişine takınca normal bir kulaklık olarak kullanabiliyorum ama mikrofon girişine takınca ses, gelmesi gereken mikrofon yerinden değil sağ(mikrofonun olduğu) kulak içi kısımdan geliyor; ses de karşıya çok çok az gidiyor. Ayrıca telefonumda kullanmak isteyince böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bana ilginç geldi, ne yapmalıyım?

Çünkü PC'de mikrofon girişi kulak içi kulaklıklar için uygun değil. Kulak içi kulaklıklar kombo portlar için tasarlanmıştır.

Bu üründen gerekiyor kulaklığının mikrofonunu kullanabilmek için, normal telefondaymış gibi kullanabilirsin bu aparatla birlikte.

Görev çubuğundaki Ses simgesine sağ tıklayın.
Ve Ses efekti'ni tıklayın.
ses denetim masası.jpg

Açılan Ses Denetim Masası penceresinde Kayıt sekmesine gidin.
Ses efekti.jpg

Kayıt sekmesinde mikronunuzu göreceksiniz.
Mikrofonunuza sağ tıklayıp Varsayılan iletişim Aygıtı olarak Ayarla dediğinizde mikrofonunuzdan ses gelir.
Varsayılan iletişim aygıtı.jpg

Mikrofonunuza sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak dediğinizde mikfonunuzdan ses gelmez.

devredışı.jpg

Ve not : Önce Yunus Emre Gürbüz'ün dedikleri geçerli.
Sonra benim dediklerim.

Görev çubuğundaki Ses simgesine sağ tıklayın.
Ve Ses efekti'ni tıklayın. Eki Görüntüle 838392

Açılan Ses Denetim Masası penceresinde Kayıt sekmesine gidin. Eki Görüntüle 838398

Kayıt sekmesinde mikronunuzu göreceksiniz.
Mikrofonunuza sağ tıklayıp Varsayılan iletişim Aygıtı olarak Ayarla dediğinizde mikrofonunuzdan ses gelir.Eki Görüntüle 838417

Mikrofonunuza sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak dediğinizde mikfonunuzdan ses gelmez.

Eki Görüntüle 838426

Ve not : Önce Yunus Emre Gürbüz'ün dedikleri geçerli.
Sonra benim dediklerim.
"Kayıt" bölümü altında başka mikrofon olmadığı için varsayılan seçme imkanım yok, zaten öyle 😌

O zaman doğru olanı anlatın. :)
Çünkü PC'de mikrofon girişi kulak içi kulaklıklar için uygun değil. Kulak içi kulaklıklar kombo portlar için tasarlanmıştır.
Kombo port olmadan kulak içi kulaklığı dönüştürücüsüz kullanamazsınız. Tabii kulak içi olunca kulaklığında kombo port olduğunu varsayıyorum ki genelde öyledir.

Böyle bir ürün gerekiyor;

Geri
Yukarı