Kulak temizleme nasıl oluyor?

252217

Hectopat
Makaleler
1
Yarın kulak temizlettirmeye gideceğim en son duştan çıkınca kulaklarım tıkandı 1 gündür sorun hala devam ediyor ve nasıl temizleyeceğini bilmiyorum. Daha önce temizlettiren var mı? Bilgi verebilir misiniz? Başarısız olma olasılığı var mı?

Hocam ben bir zamanlar sıvıyla(içeriği ne bilmiyorum) temizletmiştim. Dalış sonrası buşon(kulak kiri) tıkamıştı kulağımı. Biraz rahatsızlık veren bir uygulama açıkçası. Özetle kulağa verilen tazyikli sıvıyla kirlerin çıkması sağlanıyor. Ama artık bu yöntem eskide kaldı. Bunu yapacaklarsa ben yaptırmayın derim çünkü hangi KBB cı ile konuştuysam çok iyi bir yöntem olmadığını söyledi. Yeni yöntem vakumla alma. Buşon yumuşaksa direk vakumla alıyor. Sertse bir sıvı döküp biraz bekletiyor. Buşon yumuşayınca yine vakumla çekiyor direk. Onu da yaptırdım. O çok daha sağlıklı ve hiç rahatsızlık vermiyor. Kulağınıza kameralı bir vakum cihazı sokuyorlar ve buşonu direk çekiyorlar. Vakum dediysem çok kuvvetli bir vakum gelmesin aklınıza. Gayet kararında bir çekim gücü var.

Peki hastaneye gittiğimiz zaman, ben kulak temizleteceğim dediğimizde, sorgusuz sualsiz temizlerler mi?

Önce muayene ederler. Buşon yoksa temizlemeyebilir. Her zaman temizlik iyi gelmeyebiliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı