Kulak üstü kablosuz kulaklık tavsiyesi

Zgrrs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, alacağım bir üründe daha kararsız kalıp sizin deneyimlerinizi sormaya geldim. Aslında üründen ziyade tam olarak ne yapacağıma da karar verebilmiş değilim, belki buradan bir yol çizmem içinde fikir gelir.
Şu anda ses kasmak için Bloody G501 kulaklığa sahibim, bu amaçla işimi görüyor olsa da müzik konusunda beni çok tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim.
Aslında durum şu, bu kulaklığı aldığımdan beri doğru dürüst ayar yapabildim mi ondan da emin değilim. İnternette çok az kılavuz var ve işime yaramıyorlar. Ballandıra ballandıra anlatılan 7.1 özelliğini bile hiç kullanmadım çünkü çok boğuk ve beni rahatsız eden bir ses veriyor. Belki her ihtiyacımı karşılayacak bir kulaklığa sahibim ama ayar yapamadığımdan verim alamıyorum, bilemiyorum. Her şeyi bir yana zaten kablosu beni iyiden iyiye baymaya başladı, bu yüzden kablosuz bir kulaklık mı alsam acaba sorusu ile karşı karşıya kaldım.
Yolculukta, işe giderken, sağa sola giderken kullanmak için, Xiaomi hybrid Pro HD almıştım, herhangi bir sıkıntım ve şikayetim yok, onu kullanıyorum.
Bir de her ne kadar çalamıyor olsam da gitarın amfisine takıp çevreyi rahatsız etmeden sadece kendime eziyet edebilmek için aldığım Behringer HC200 var fakat bunlarda hep kablolu ve zaten oyunda işe yaramayacaklardır.
Yukarıda da belirttiğim gibi aslında kendimde tam olarak ne istiyorum emin değilim.
Birkaç kablosuz oyuncu kulaklığı baktım fakat fiyatlar malum G501 ile devam edip sadece müzik dinlemek için kablosuz bir kulaklık mı alsam diye düşündüm ve benim her alıverişimde olduğu gibi işler çığırından çıktı.
Aşağıdaki gibi bir karşılaştırma yaptım tabii bunlara oyuncu kulaklık alternatiflerini eklemedim.
Anker Kulaklık karşılaştırmaları.
Q20 sadece dış ses almama gibi bir özelliği varmış onun dışında tırt diyebiliriz, yani laf olsun diye eklenmiş gözü ile bakabilirsiniz.
Bunların dışında oyuncu kulaklarından da ihtiyacımı karşılayacak tavsiyelere açığım. Gerçi ben bile tam olarak ne istiyorum bilmiyorken siz nasıl yardımcı olacaksınız bilemiyorum ama zaten amaçta bu belki benim aklıma gelmeyen bir yol bir kombinasyon sizlerden birinin aklına gelir. Oyuncu kulaklıklarından birkaç tane tavsiyelerden yola çıkarak bakındım ama onları yazmayacağım bakalım onlardan tavsiyeler gelecek mi?

Bütçe belirtmedim ama sonuçta kulaklık alacağız araba değil düşüncesi ile çok abartılmaz diye düşündüğümden belirtmedim. Arkadaşın tavsiyesinden sonra aklıma geldi mesela paylaşılan ürünlere o para verilir mi, kendiniz olsanız verir miydiniz bunu da belirtirseniz bu da benim işime çok yarar.

Anladığım kadarıyla sadece müzik için kullanacaksınız. O zaman bunu önerebilirim. https://www.hepsiburada.com/anker-s...te-varan-sarj-siyah-gri-a3032-p-HBV00000XK8Y1
Kendim kullanmıştm ve fiyatına göre gerçekten güzeldi, fakat ben bilmiyordum mikrofonunun olmadığını. Zoom'da derslerde kullanmak için almıştım aynı zamanda fakat bu durumdan dolayı iade ettim. Senin için böyle bir koşul yoksa alabilirsin.

Merhaba, yaklaşık 4 yıldır kullanırım bu kulaklığı zamanında 250 TL'ye almıştım hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar.

Az önce bir karşılaştırma videosunda izledim ürünü yanlış hatırlamıyorsam her ne kadar güzel bir ürün olduğu söylense de karşılaştırma yapılan ürünler arasında birkaç özelliği ile geride kalmıştı.
Aynı ürün mü emin değilim. Karşılaştırma videosu
Anladığım kadarıyla sadece müzik için kullanacaksınız. O zaman bunu önerebilirim. https://www.hepsiburada.com/anker-s...te-varan-sarj-siyah-gri-a3032-p-HBV00000XK8Y1
Kendim kullanmıştm ve fiyatına göre gerçekten güzeldi, fakat ben bilmiyordum mikrofonunun olmadığını. Zoom'da derslerde kullanmak için almıştım aynı zamanda fakat bu durumdan dolayı iade ettim. Senin için böyle bir koşul yoksa alabilirsin.
Linkini verdiğiniz ürün benim karşılaştırma linkimde var ve o üründe mikrofon var diye biliyorum ben, yine bu bilgiden de emin eğilim gerçi.

Az önce bir karşılaştırma videosunda izledim ürünü yanlış hatırlamıyorsam her ne kadar güzel bir ürün olduğu söylense de karşılaştırma yapılan ürünler arasında birkaç özelliği ile geride kalmıştı.
Aynı ürün mü emin değilim. Karşılaştırma videosu

Linkini verdiğiniz ürün benim karşılaştırma linkimde var ve o üründe mikrofon var diye biliyorum ben, yine bu bilgiden de emin eğilim gerçi.

Var fakat sadece telefon araması için kullanabiliyorsun, onun dışında ya ben beceremedim ya da kullanılmıyor.

Daha fazla fikir belirten olmayacak herhalde. Anker Q30 mu alsam, bunu alırsam ses kasarkende etkili kullanabilir miyim, ya da mikrofon olarak karşı tarafı rahatsız eder ve çevre sesinide karşıya yansıtır mı? Ya da bu bütçeye çıkılcaksa MH670 ile Void Elit arasında, yada bunlara muadil bir başkasına mı bakmalıyım, bu seferde şu an da yaşadığım gibi müzik dinlerken verim alamayacak mıyım vs vs gibi sorulara cevap bulur ona göre hem ne yapacağıma hemde ne alacağıma karar veririm diyordum, yalan oldu :)
Anker Life 2 Neo olanı mı alıp geçsem diyorum, 400 TL ona vereceğime Q30 alınır yahu diyorum, onu deyince e bu kadar para verceksek oyunda da bir işe yarasın deyip diğerlerine bakıyorsun, her zaman ki kapitalist şeyler işte :D
Yazın bir şeyler hadi yoksa akşam teknosa da varsa Life 2 Neo yu alır geçerim görürsünüz gününüzü :D

Açıkcası bana göre müzik için para dökmeye gerek yok. 10₺'lik kulaklıktan da müzik dinleniyor. 1000₺'likten de. Fark tabii ki oluyor fakat 990₺'ye değer mi bilmem. Corsair Void Elite 7.1 Surround Siyah Gaming Kulaklık | ITOPYA geçen bu kulaklığı indirim ile 500₺'ye aldım. Tabi daha gelmedi orası UPS Kargo'nun sıkıntısı. Fakat kablolu ve müzik için değil oyun için, biliyorum fakat bu istediklerini tek kulaklıkta biraz zor bulursun bence bu fiyatlarda. O yüzden iki kulaklık kullanabilirsin. Biri oyun için olur, diğeri de telefon ve müzik için.

En büyük sıkıntı da o zaten, canına yandığımın firmaları özellikle her ihtiyacını karşılayan şeyi üretmiyorlar, neden yapsınlar ki, her ihtiyaç için bir ürün kakalamak varken.
Bu yüzden Bloody G501 üzerinde oynamalar yapıyorum akşamdan beri. Kablolu falan demeden düzgün bir ayar yapabilirsem oyun tarafında nispeten işimi zaten görüyordu belki iyileştirebilirim, ama ısrarla 7.1 çok kullanışsız, boşa para vermekten başka bir şey değil. Tam acaba oldu mu diyorsun takımdakiler konuşmaya başlayınca seslerinin boğukluğundan miden bulanıyor. Kulaklığın hali hazırda Game özelliğide var ve 5 hazır ayara da sahip ama 7.1 diye niye satıyorsunuz kardeşim o zaman.
Neyse G501 ile olan savaşımı kazanırım bir gün diye düşünerek yarın sanırım Q30 siparişi verip alacağım. Şimdi gidip bir oyuncu kulaklığı daha alsam eğlence tarafında yine eksik kalacak her şey. Belki Q30 öyle bir kulaklıktır ki oyun içinde de beklentileri karşılar. Bilemiyorum kararsızım her zaman olduğu gibi sayfalar dolusu yazı okuyup onlarca video izleyip eeeh yeter deyip ilk aklıma geleni çekip alabilirim de. Dediğin gibi gereksiz masraflar aslında ama bir kere kurdum ya sonunu getirmezsem olmaz artık.

Ya da Void Elite kablosuz olanı hem görsel olarak hemde mikrofon kapama açması pratik şekilde kulaklığın üzerine yerleştirilmiş olduğundan hoşuma gidiyordu zaten ama eğlence tarafında beklentiyi karşılar mı emin olamadığımdan karar veremiyordum. Senin kulaklığın gelmesini ve testlerinden sonra fikir vermeni mi beklesem acaba. Gerçi oyuncu kulaklığı çalan parçadaki bütün enstrumanları gün gibi ortaya çıkarmayacaktır da neyse.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı