Kulaklara zarar vermeden keyifli müzik nasıl dinlenebilir?

Noise Cancelling ozelligi olan, mumkunse yumusak derili, kablolu, kulagi saran bir kulaklikla dinleyin. Kulak ici, dandik, yeterli bas ve tiz ortalamasi olmayan bir kulaklikla dinlemek hem keyif vermez hem de ileride saglik sorunlari cikarabilir..

Bunu 33 yildir ve halen metal (speed, death, trash) muzik dinleyen biri olarak rahatlikla soyleyebilirim :)

13 yil once aldigim Sony MDR-V6 ve koton pad'ler bana su gune kadar istedigim tum yeterliligi verdi, tavsiye ederim.

Burada kendi deneyimlerimden bahsetmem gerekirse:

Kulak içi kulaklıklar, kulak içini ciddi anlamda kirletiyor ve doğru düzgün hava alan bir kulaklık değilse, kulağa zarar da verebiliyor uzun kullanımlarda. Ben bu nedenle yaklaşık bir senedir kulak içi kulaklık kullanmamaya çalışıyorum. Sadece ihtiyaç olursa diye (çünkü gerçekten küçükler, buda bazı durumlarda onları oldukça kullanışlı yapıyor) Mi EarBuds'ım var, 2 sene önce aldığım. Ama neredeyse hiç kullanmıyorum.

Ağustos gibi WH XB900N aldım, Noise Canceling özelliği yanında padleri oldukça yumuşak ve çok kolay nefes alabilen, hava sirkülasyonu olan bir kulaklık. Mesela artık bilgisayar başında bu kulaklığı kullanıyorum, çünkü rahat.

Tabii ki herkesin müzik zevki ve ihtiyacı farklı. Ancak kulak üstü, padleri yumuşak ve iyi hava alan bir kulaklık, başlangıç için iyi bir adım. Dediğim gibi, kulak içi kulaklıkların uzun kullanımda kulağa zarar verdiğini düşünüyorum, bu nedenle hoşuma giden modeller çıksa bile almaya yanaşmıyorum.

Geri
Yukarı