Kulaklarım çınlıyor

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 gün önce yüksek sese maruz kaldım ve kulaklarım çınlıyor. Şu ana kadar herhangi bir azalma olmadı. Özellikle geceleri biraz daha artıyor. Biraz araştırdım ve sanırım buna "Akustik travma" deniyor. Bu çınlama devam eder mi? Devlet hastanelerinde de kulak burun boğaz randevusu kapalı bayram dolayısıyla, gidemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar 4 gün önce yüksek sese maruz kaldım ve kulaklarım çınlıyor. Şu ana kadar herhangi bir azalma olmadı. Özellikle geceleri biraz daha artıyor. Biraz araştırdım ve sanırım buna "Akustik travma" deniyor. Bu çınlama devam eder mi? Devlet hastanelerinde de kulak burun boğaz randevusu kapalı bayram dolayısıyla, gidemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Yüksek sesin nedeni nedir hocam?

Bayram olmasa bile randevu bulmak çok zor. Özele gidebiliyorsan git, gidemiyorsan sessiz ortamlarda bulun kulakların dinlensin.

Ben ciddi anlamda ağrı çektiğim için randevusuz gitmiştim. Randevu bulamadığım KBB'nin önü bomboştu nedense anlam veremedim.

Yüksek sesin nedeni nedir hocam?
Arabada arkadaş müzik açtı ve sesini de bayağı bir yükseltti. Sorun teşkil etmez sanıyordum yani böyle olacağını bilsem uyarirdim. Ders aldık artık.

Bayram olmasa bile randevu bulmak çok zor. Özele gidebiliyorsan git, gidemiyorsan sessiz ortamlarda bulun kulakların dinlensin.
Sizde bu durum var mıydı? Kulaklarım ağrıdı felan demişsiniz.

Kontrole gitmekte fayda var her zaman. Umarım kulak zarına bir zarar gelmemiştir.
Sesleri net duyabiliyorum, sadece kulaklarım çınlıyor. Zarla bir alakası var mıdır sizce?

Sizde bu durum var mıydı? Kulaklarım ağrıdı felan demişsiniz.

Sesleri net duyabiliyorum, sadece kulaklarım çınlıyor. Zarla bir alakası var mıdır sizce?
Bende tıkalı hissiyatı vardı, çok ağrı olunca gittim. Doktorda ağrı olunca iltihaptan şüphelendi ve bir kontrol etti sağ olsun. Duyma testi falan yapıldı duymada biraz azalma olmuş. Antibiyotik verdi zamanla geçti.

Doktor olmadığım için onunla alakalı net bir şey diyemem ama ses ciddi anlamda yüksek ise zarar verme ihtimali bence bulunur.

Yeni konular

Geri
Yukarı