Kulaklığa gelen 3 tane bip sesi

ayberkms41

Decapat
Arkadaşlar Valorant oynarken kulaklığıma 3 kere bip bip bip diye sesler geliyor ama hiçbir sorun çıkarmıyor anakartta sorun olsa bu ses kulaklığa gelir mi yoksa kasanin içinde mi olur yardimci olur musunuz?
GTX1050 Ti.
ASUS TUF Gaming B360 PRO.
16 GB RAM.
i38100 islemci.

Arkadaşlar Valorant oynarken kulaklığıma 3 kere bip bip bip diye sesler geliyor ama hiçbir sorun çıkarmıyor anakartta sorun olsa bu ses kulaklığa gelir mi yoksa kasanin içinde mi olur yardimci olur musunuz?
GTX1050 Ti.
ASUS TUF Gaming B360 PRO.
16 GB RAM.
i38100 islemci.
Bahsettiğiniz bip seslerinden meydana gelebilecek tüm sorunlar sizi valorant'a sokamayacak kadar büyük problem yaratan sorunlar o yüzden hiç sanmıorum. Oyundan vs. gelmediğine emin misiniz?

Bahsettiğiniz bip seslerinden meydana gelebilecek tüm sorunlar sizi valorant'a sokamayacak kadar büyük problem yaratan sorunlar o yüzden hiç sanmıorum. Oyundan vs. gelmediğine emin misiniz?
Hatta şöyle açıklayayım ;
3 bip sesinden oluşabilecek hatalar :

1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata

Hatta şöyle açıklayayım;
3 bip sesinden oluşabilecek hatalar:

1 uzun 2 kısa bip = ekran kartı arızası (dıp Switch)
2 uzun 1 kısa bip = ekran kartı arızası (ramdac)
3 kısa bip = belleğın ilk bölümünde (64K) hata.

Yunus Emre'nin dediği gibi acaba anakart sesi kulaklığa gelir mi diye düşündüm ama gelmiyormuş sorunum oyunla alakalı sanırım. Şöyle bir şeyde var ben Online oyun oynarken telefonumu USB ile bağlayıp o şekilde internetini kullanıyorum acaba onla alakası olabilir mi?

Kulaklığınızın modeli nedir? Konu ile alakasız gelebilir ama Logitevh G635 kullanan biri olarak yaşadığım soruna benzer. Bazen kulaklığın arkasında ses açma kapama tekeri takılı kalabiliyor ve habire "bip" sesi çıkıyor.
Ekstra olarak kasanın jak girişlerini kullanmak yerine anakartın jak girislerini kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer kulaklığınız USB li değil ise.
Bilgisayarınızdaki sorunu temsil ettiğini sanmam çünkü bilgisayarda sorun olduğunda kulaklığa ses gelmez. Anakartın üzerindeki buzzerdan gelir ki günümüzde buzzer diye bir şey kalamdı. Kalsa da kulaklığa gelmez o ses. Bunu olay görüntüleyicisi>Windows>Sistem dizine bakarak sorun olup olmadığını doğrulayabilirsiniz. "Bip" sesleri gelir gelmez bakın ve bir hata olup olmadığına bakın.
"Bip" sesi ekstra olarak Windowsun yapışkan tuşlar gibi özelliklerinden de çıkabiliyor. Veya klavyede çok fazla tuşa aynı anda basınca da çıkabilir.

Teşekkürederim dostum anakart sesi sanıp kafama çok takmıştım. Sanırım oyunla veya ekipmanlarımla alakalı bir sorun olabilir.
Kulaklığınızın modeli nedir? Konu ile alakasız gelebilir ama logitevh G635 kullanan biri olarak yaşadığım soruna benzer. Bazen kulaklığın arkasında ses açma kapama tekeri takılı kalabiliyor ve ha bire "bip" sesi çıkıyor.
Ekstra olarak kasanın jak girişlerini kullanmak yerine anakartın jak girislerini kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer kulaklığınız USB'li değil ise.
Bilgisayarınızdaki sorunu temsil ettiğini sanmam çünkü bilgisayarda sorun olduğunda kulaklığa ses gelmez. Anakartın üzerindeki buzzerdan gelir ki günümüzde buzzer diye bir şey kalamdı. Kalsa da kulaklığa gelmez o ses. Bunu olay görüntüleyicisi>windows>sistem dizine bakarak sorun olup olmadığını doğrulayabiliesiniz. "bip" sesleri gelir gelmez bakın ve bir hata olup olmadığına bakın.
"Bip" sesi ekstra olarak Windows'un yapışkan tuşlar gibi özelliklerinden de çıkabiliyor. Veya klavyede çok fazla tuşa aynı anda basınca da çıkabilir.

Kulaklığım HP H360G USB girişli bir kulaklık kasamın ön tarafındaki USB girişleri sorunlu olduğu için anakartın girişlerini kullanıyorum. Mekanik klavye kullanıyorum yapışkan tuşlar bu tarz klavyelerde sorun çıkarmıyor diye biliyorum ama emin değilim dün 2 3 kere bugün ise 1 kere o sesi aldım dediğiniz gibi aynı sesi bir daha duyarsam dediğinizi yapacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı