Kulaklığı MSI Mortar Z390M - ALC892 anakarta takınca az ses gelmesi

IsBestOnLy

Centipat
Kulaklığı anakartın ses yongasına takıyorum daha az ses geliyor. Kasanın önündeki jack girişlerine takıyorum daha fazla ses geliyor. Anakartta daha fazla ses gelmesi lazım değil mi? Kasanın önündeki ses kartları anakarttakinden iyi olacağını sanmıyorum. Bu driveri da yükledim Realtek HD Audio Driver. Sizce neden? Normal bir durum mu bu? Kasanın önüne takmak daha mantıklı geliyor. Bana ama sanki kasa önünde parazit daha fazla gibi.

Anakart: MSI Mortar Z390M - ALC892 ses yongası.

Kasa: Rampage Carisma mesh.

Hocam, kasa ön jakı da aynı yongaya bağlı. Belki, ön jaka kulaklık takıldığı için buraya daha yüksek verebilir. Arka jaklar daha çok hoparlör olduğu için anakart böyle ayarlıyor olabilir. Daha önce de benzer konulara rastladım. Dediğiniz gibi ön panalde bazen parazit yapabiliyor.

Hocam, kasa ön jakı da aynı yongaya bağlı. Belki, ön jaka kulaklık takıldığı için buraya daha yüksek verebilir. Arka jaklar daha çok hoparlör olduğu için anakart böyle ayarlıyor olabilir. Daha önce de benzer konulara rastladım. Dediğiniz gibi ön panalde bazen parazit yapabiliyor.
Yani ön girişlerden yüksek ses geliyor arkadan az geliyor önü kullansamda örneğin anakartımın ses yongası ALC892 öndeki kasanın ses kartı olmuyor mu gene ALC892 den mi ses almış oluyorum ya da şöyle olabilirmi mesela anakartın ses yongası ön jacklara ayarlanmış olabilir arkaya felan ayarlanabilirmi biraz karışık bir durum

Olabilir hocam. Yine dediğiniz gibi aynı ses kartı kullanılır. Farklı bir donanım kullanılmaz.

Olabilir hocam. Yine dediğiniz gibi aynı ses kartı kullanılır. Farklı bir donanım kullanılmaz.
Peki sana birşey sormak istiyorum bu anakartın sitesindeki driver ile kullandığımda daha dandik ses alıyorum ve gürültü ayarı yapamıyorum mikrofonda gezginlerden realtek indirdiğimde daha sorunsuz oluyor neden?

Hocam, normalde tam tersi olması gerekir. MSI anakartlarda Nahimic yazılımı desteği var. İndirip deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı