Kulaklık cızırtısı

Shrooms

Decapat
Merhaba.

Anlık kullandığım kulaklık ve satın olup iade etmiş olduğum kulaklıklarda sürekli arkadan boşta iken bile gelen bir ses var.(Hoparlör sesi gibi)
Şu an kullandığım ucuz marka kulaklıkta çok az ve rahatsız etmeyecek derecede fakat yeni almış olduğum kulaklık (Anker sound Core Strike 3) 5 dakika içinde baş ağrıtıyor. Problemin PC'de olduğunu düşünüyorum. Statik elektrik, voltaj kaçağı gibi forumda birkaç yazı gördüm fakat konu hakkında bilgim yok. Wireless kulaklık alıp işin içinden çıkayım dedim fakat baktığım kulaklıklarda da bu problem ile karşılaşan insanlar var. Bunun bir çözümü var mıdır? Sorunun kaynağını nasıl anlayabilirim?

Hocam kulaklık anakarta mı bağlı yoksa kasanın önünde bulunan portlara mı? Önde bulunan portlar ise aynı sıkıntı bende de var, ön kısımda bulunan ses kartından kaynaklandığını düşünüyorum ben.

Ön kısma bağlı fakat kullandığım kulaklıkların kendi ses kartı var. Sanal 7.1'ler ki genelde bu kulaklıklar ile sıkıntı yaşadım, jak, AUX bağlantılarda bu sıkıntı yok fakat ana kartımın (A320M S2H) ses kartı pek iyi değil veya bozuk o yüzden genelde USB, kendi ses kartı olan veya ana kartın kendi ses sürücülerini kullanmayan kulaklık almaya çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı