Kulaklık her USB portundan ses vermiyor

Talazahi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kulaklığımdan gayet düzgün bir şekilde ses geliyorken League of Legends Client'ını açınca ses efektleri ve oyun içi sesler cızırtılı geliyordu. Bunun üzerine bir iki video izleyip ayarlama yaptım, sonrasında ses tamamen kesildi. YouTube üzerinden video oynatıyor fakat ses yok, Spotify'da müziği oynatmıyor bile anında sonraki parçaya geçiyor (VoiceMeeter Banana, VB-CABLE, Audio router kullanıcısıyım). Dediğim gibi videoları izledikten sonra yaptığım eylemler sonucunda bir şey alamadım. Önce en basit yolu denedim (kulaklığım USB kablosu girişine sahip), tak çıkar yapmak fakat yine sonuç alamadım. Biraz daha Windows'un köşelerinde gezindikten sonra diğer port'u denedim (ikisi de USB 3.0), bu port'ta çalıştı. Sorun VoiceMeeter Banana'dan veya diğer sonradan yüklediğim programların sürücülerinden (Audio router VB-CABLE) kaynaklı olabilir diye onları sildikten sonra denedim bunu. Oldu sanırım. Port'u bozduğumu düşünüyorum, bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Bunlar videodan sonra yaptıklarım:
1- Varsayılan çıkış aygıtının özellikler sekmesine gir.
2- Gelişmiş kısmında 16Bit, 48000 Hz DVD kalitesi seçeneğini seç (zaten öyleymiş)
3- (Sanırım kritik nokta) Uzamsal ses biçimine girip kulaklıklar için Windows Sonic seç.

Bunları yaptıktan sonra ses gelmemeye başladı, sonrasında anlattığım çözümü buldum. Kulaklığı sına dediğimde sınama sesi çalınmadı veya uzamsal ses şıkkı olarak kulaklıklar için Windows Sonic'i seçince seçilemedi tarzı bir hata aldım. Sanırım gerçekten portu sıkıntıya soktum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı