Kulaklık jak girişi nasıl tamir edilir?

Visual Lies

Centipat
Merhabalar, Elimde Beats EP modeli kafa üstü kulaklık var ve oldukça pahalı bir kulaklık. Jak girişi koptu, bunu tamir etmem mümkün mü? Veya nereye götürsem tamir edilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Elimde Beats EP modeli kafa üstü kulaklık var ve oldukça pahalı bir kulaklık. Jak girişi koptu, bunu tamir etmem mümkün mü? Veya nereye götürsem tamir edilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tamiri mümkün ama senin başının altından kalkacağın bir iş değil eğer elektrik elektronik okumadıysan veyahut bu alanda bir deneyimin yoksa. İnternet ten birkaç video izleyerek yaparsın ama sesi cızırtılı alma ihtimalin yüksek bir tamirciye götürmen daha iyi olacaktır. Eskiden müzik çalar televizyon radyo tamiri yapan esnaflar hallediyordu 10-15 dakikada İstanbul da yaşıyorsan tamirci bulma sorunun olacağını sanmıyorum.

Bildiğim kadarıyla kulaklık telleri çok ince yapıda. Yani düz bir şekilde lehimleyemezsin. Daha ince bir lehim atman gerekli. Bu da bir işçilik :) Alet-edevat isteyen bir konu.

Tamiri mümkün ama senin başının altından kalkacağın bir iş değil eğer elektrik elektronik okumadıysan veyahut bu alanda bir deneyimin yoksa. İnternet ten birkaç video izleyerek yaparsın ama sesi cızırtılı alma ihtimalin yüksek bir tamirciye götürmen daha iyi olacaktır. Eskiden müzik çalar televizyon radyo tamiri yapan esnaflar hallediyordu 10-15 dakikada İstanbul da yaşıyorsan tamirci bulma sorunun olacağını sanmıyorum.
İzmir'de ikamet ediyorum, bilen varsa burada bir yer dükkan adını söylerse gidebilirim sanırım.

İşte bu yüzden çıkarılabilir jakli (bluetooth) kulaklık almak daha mantıklı.
Alırken fiyat farkından dolayı kablolu aldım, ayrıca daha güzel duruyor görünüş olarak bence :).

Bildiğim kadarıyla kulaklık telleri çok ince yapıda. Yani düz bir şekilde lehimleyemezsin. Daha ince bir lehim atman gerekli. Bu da bir işçilik :) Alet-edevat isteyen bir konu.
İnternet'den baktım ama bulamadım tamir edecek bir yer, umarım bulabilirim. Boşa gitmesin yüzlerce lira.

Başka bir kulaklığın jakını sök kabloları soy birbirine bağla.

Bilgisayar veya elektronik tamircilerine sor. Onlar arasında yapan vardır. Tamiri mümkün. İnternete Headset Jack repair yazaresan ingilizce tamir videoları çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende aynı kulaklıktan kullanıyordum ve aynı sorunu yaşadım yaptırabildiyseniz nerede yaptırdığınızı söyler misiniz

Eğer doğru düzgün tamir ettirmek istiyorsanız "sesgelmiyo.com" ile iletişime geçin. Aksi taktirde telefon tamircileri hem kalitesiz yapar hem de kozmetik görüntü dışarıya çıkarılamayacak kadar kötü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı