Kulaklık kablosu bükülse zarar görür mü?

Bunlara özelmi tasarlanıyor her oyuncu kulaklığı yoksa sadece bunamı özel hocam. Şimdi yeni kulaklık alacağım oda böyle duracakta sıkıntı olursa diye dedim size sorayım.
Firmaların belirlediği şekilde kendine has kablo tasarımları olur. Sadece sizinkine özel demek doğru olmaz. Çünkü örgülü kablo tipini kullanan çok firma var. Tek diyebileceğim örgülü kablo tipleri diğerlerine nazaran öyle kolay kolay kıvrılmayla bozulacak türden olmaz. Duruşunda problem yok. Bozulacak olan alet kablosu kıvrılmadan da bozulur. Rahat olun yani.

Firmaların belirlediği şekilde kendine has kablo tasarımları olur. Sadece sizinkine özel demek doğru olmaz. Çünkü örgülü kablo tipini kullanan çok firma var. Tek diyebileceğim örgülü kablo tipleri diğerlerine nazaran öyle kolay kolay kıvrılmayla bozulacak türden olmaz. Duruşunda problem yok. Bozulacak olan alet kablosu kıvrılmadan da bozulur. Rahat olun yani.

Şimdi Gamepower Mihawk 7.1 sipariş ettim hocam onun kablosu nasıl böyle dursa problem olur mu?

@WTC

@ahmttrn kabloya dokunmuyorum öyle duruyor hocam.

Bu şekilde bırakıyorum hocam biraz gergin duruyor şahsen içindeki kablolar parçalanmaz değil mi?@Trliseli @WTC @EmircanD @Aklepios

@Trliseli

Yeni kulaklık alacağım oda böyle duracak bir sıkıntı olur mu kablosune vesaire zarar görür mü diye yoksa kulaklık standı şartmı.
Bu kadar ciddiye alınacak bir şey değil hocam rahat olun içindeki kabloların kopması o kadar kolay olmaz merak etmeyin.

Merhaba. Bu konuda marka seçimi ne olursa olsun uzun süreli kullanımlarda mause, klavye, kulaklık, vb. kablosu gibi ürünlerde kablo kırılmasından korunma (anti) tedbirinden bahsedeyim. Elektrik kablolarında makaron olarak adı geçen kablo muhaza/dış etkilerden korunma elemanı adı geçen elektronik ürünlerin parçalara giren yerinden aşırı katlanma, bükülmeyle oluşan içten kablo kırıklarına engel olabildiğinden parçaya giriş noktasından 1.5-2 cm.'lik makaron parçaları kesilip ürünlerin içine girecek şekliyle japon yapıştıcısıyla yapıştırılıp monte edilebilir. Böylece mause, klavye, kulaklık, vb. gibi kablosu bükülmeye, sert katlanmaya hassas parçalarda içten kablo kırılması her şartta önlenmiş ve bu ürünün kablo kullanım süresi uzatılmış olur. Özellikle mause kablolarında mause'a yakın girişten olan kablo kırılmalarına karşı bu tip önlemi bir ara bizzat almıştım. Kablosuz ürünlerde ise kablo kırılma sıkıntıları olmuyor.

Bu konuda gereken hassasiyetler gösterilirse kulaklık standını da biraz gereksiz veya çok gerekli (olmazsa olmaz) olarak düşünmüyorum. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı