Kulaklık kasanın ön jakına mı arka jakına mı takılır?

CasualUser

Hectopat
Tek jaklı kulaklığım var, kulaklığı kulaklık jakına taktığımda mikrofonu çalışmıyor doğal olarak fakat sorun değil harici mikrofon kullanıyorum zaten.
Bu kulaklığı ön jaka mı arka jaka mı takmalıyım? Ön jakta kullanıyorum normalde, arka jaka taktım bugün ve ses daha düşük ve doyurucu gelmeye başladı. Ben de ön jaka geri aldım. Belki de bir ayarı vs vardır, bilmiyorum.

Tek jaklı kulaklığım var, kulaklığı kulaklık jakına taktığımda mikrofonu çalışmıyor doğal olarak fakat sorun değil harici mikrofon kullanıyorum zaten.
Bu kulaklığı ön jaka mı arka jaka mı takmalıyım? Ön jakta kullanıyorum normalde, arka jaka taktım bugün ve ses daha düşük ve doyurucu gelmeye başladı. Ben de ön jaka geri aldım. Belki de bir ayarı vs vardır, bilmiyorum.
Ön jak kulaklık olarak görüyor ama önde parazit daha fazla arkada daha az ama arkayıda hoparlör takılı olarak görüyo realtek hda audi yoneticisinden kulaklığı ilk arkaya taktığında kulaklık olarak seçersen o sorun düzeliyor

Hocam bu işlerin usulü vardır. Klavye, mouse gibi donanımlar ve hoparlör her zaman arkaya takılır. Bunlar demirbaştır. Hem hareket etmezler hem de koluna kafana takılıp kasa ile gitmeni engeller.

Kulaklıklar ise her zaman önde olmalı ki kulağında unutup gidersen pıt dıye jacktan çıksın. Hem arka jack direkt anakartta.

Ön jak kulaklık olarak görüyor ama önde parazit daha fazla arkada daha az ama arkayıda hoparlör takılı olarak görüyo realtek hda audi yoneticisinden kulaklığı ilk arkaya taktığında kulaklık olarak seçersen o sorun düzeliyor
Bişi sormak istiyorum ben bilgisayarıma format attım.Realtek yüklemedim cok gerekli birşeymi realtek olmadan çok iyi çalışıyor.

Anakart soketlerini yıpratmamak adına ön jaklara takılır başka bir artı eksi durumu yok. İnternet Cafe gibi ortamlarda tak çıkar mevzusu varsa arka sokete takılır ki kimse kurcalamasın. Ses kalitesi bakımından sonucu pek etkilemiyor. Kulaklıkta sorun yoksa Yazılımsal ses ayarlarını kontrol edebilirsiniz ayrıyeten

Denediğim onlarca yöntem arasında bu da vardı düzelmedi. Teşekkürler.

Bende düzeldi, ilginç. Ses kartı driverini yanlış yerden yüklemiş olabilirsin.
Bişi sormak istiyorum ben bilgisayarıma format attım.Realtek yüklemedim cok gerekli birşeymi realtek olmadan çok iyi çalışıyor.
Yüklersen gürültü engelleme gibi özellikler var açabilrisin mikrofonun daha iyi ses verir deneyerek görebilirsin yüklemen daha iyi senin açından

Geri
Yukarı