Kulaklık Mikrofonu Çalışmıyor

Yasu96

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, arkadaşımın bilgisayarında bir sorun var. Kulaklık mikrofonunu kullanamıyor, sadece bilgisayar mikrofonu çalışıyor. Kaspersky yüklendikten sonra ses sürücülerinin silinmiş olmasından şüpheliyim. Laptop'un tam modelini bilmiyorum ama ASUS markalı eski bir model. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bilgisayarda mikrofon ve kulaklık girişi ayrı değil.

Merhabalar arkadaşlar, arkadaşımın bilgisayarında bir sorun var. Kulaklık mikrofonunu kullanamıyor, sadece bilgisayar mikrofonu çalışıyor. Kaspersky yüklendikten sonra ses sürücülerinin silinmiş olmasından şüpheliyim. Laptop'un tam modelini bilmiyorum ama ASUS markalı eski bir model. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bilgisayarda mikrofon ve kulaklık girişi ayrı değil.

Driver kurup tekrar deneyin Kaspersky programların ses erişimini kısıtlaması var o yüzden Kaspersky kurar iken ses gelip gider.

Ses kartı anakarta dahiliyse o iş yandı. Ama harici ses kartı varsa değiştirin. Aynısı benim laptopta da var ses kartı arızalı. Ve ses giriş çıkışları direk anakarta bağlı ben değiştiremediğimden usb ses kartı kullanıyorum.
Benim GPU yandı formatla düzelir mi acaba?🤣
Yegane çözüm "FORMAT"

Geri
Yukarı