Kulaklık mikrofonundan ses geri kulaklığa geliyor

Gökhan Esen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Dünden beri çözemediğim bu sorunum için sizlerden yardım istiyorum. Kulaklığımın mikrofonu sesi geri kulaklığa veriyor. Bu cihazı dinle özelliği tikli olmamasına rağmen. Sürücüyü kaldır dediğim zaman ise ses gidiyor ancak mikrofon çalışmaya devam ediyor. Kulaklığım 7.1 ses kartı ile kullanılıyor, USB kablosu ile kasaya takılıyor. Ses kartından 3.5mm jak çıkarıp kasanın ön paneline taktığım zaman ise ses alamıyorum. Sorunuma yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Anakart modeli: MSI H110M-PRO VD.
Kulaklık: HyperX Cloud revolver s.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    149 KB · Görüntüleme: 26
Ben de kendi kulaklığımda aynı sıkıntıyı yaşamıştım.
Anakartın marka ve modelini internete yazdıktan sonra yeni audio driver ı geldiğini gördüm. Güncelledikten sonra düzeldi.

Belki USB Ses kartınızda bir sorun olabilir. Bir link bırakıyorum inceleyebilirsiniz isterseniz.

Link: Revolver S Firmware Update | HyperX
Sürücüyü indirmeye çalışıyorum ancak açılan sayfa anında kapanıyor.
Ben de kendi kulaklığımda aynı sıkıntıyı yaşamıştım.
Anakartın marka ve modelini internete yazdıktan sonra yeni audio driver ı geldiğini gördüm. Güncelledikten sonra düzeldi.
Bunu denedim 2 kere ancak bundan hiç sonuç alamadım.
Arkadaşlar ek olarak şunu söylemek isterim. Ses bombasını jak kablosu ile ön hoparlör jak girişine taktığım zaman Realtek uygulaması açılıyordu ve hangi aygıtı taktınız diye soruyordu. Hoparlör diye seçiyordum ve sıkıntı yaşamıyordum. Ancak artık öyle bir uyarı gelmediği gibi ses bombasını taksam bile müzikler açılmıyor ya da herhangi bir ses gelmiyor.
Belki USB Ses kartınızda bir sorun olabilir. Bir link bırakıyorum inceleyebilirsiniz isterseniz.

Link: Revolver S Firmware Update | HyperX
Sürücüyü başka bir siteden indirdim ve sorun düzeldi. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı