Kulaklık önerisi

Bir arkadaşımdan duydum. 7.1 olmayan kulaklıklarda ses kasma olayı falan zor oluyormuş. 7.1 olması gerekiyormuş. Yani arkadan önden gelen sesleri veremiyormuş. Bu kulaklıkta öyle bir sorun olur mu?

Sanal 7.1'in çok bir etkisi olduğunu sanmıyorum. Mesela Gamepower Medusa kullanıyorum. İnanın kalitesiz bir 7.1 sanal Surround almaktansa kaliteli bir stereo almak daha mantıklı. Oyunlarda sanal 7.1'in çok etkisini göremedim ben şahsen Gamepower Medusa'da. Ayrıca yazılımı berbat ötesi Medusa'nın. Eğer 7.1'in etkisini almak istiyorsanız paraya kıyıp kalitelisini almanız lazım. 250₺ bütçe ile satılan sanal 7.1'ler sanılan kadar etkili değil.

Sanal 7.1'in çok bir etkisi olduğunu sanmıyorum. Mesela Gamepower Medusa kullanıyorum. İnanın kalitesiz bir 7.1 sanal Surround almaktansa kaliteli bir stereo almak daha mantıklı. Oyunlarda sanal 7.1'in çok etkisini göremedim ben şahsen Gamepower Medusa'da. Ayrıca yazılımı berbat ötesi Medusa'nın. Eğer 7.1'in etkisini almak istiyorsanız paraya kıyıp kalitelisini almanız lazım. 250₺ bütçe ile satılan sanal 7.1'ler sanılan kadar etkili değil.

Rush ACE RHX55 Usb 7.1 Surround+Titreşim RGB Oyuncu Kulaklık - TEŞHİR Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bu nasıldır hocam?
Amacım ses kasmak fakat ses kalitesi de önemli.

Deneyimlemedim fakat konuda sorduğunuz kulaklıklardan farkı olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi sanal 7.1 ile gerçek 7.1 arasında farklar var. Eğer gerçekten ses kasayım diyorsanız bütçenizi yükseltip kaliteli bir gerçek 7.1 almanızı tavsiye ederim. Sanal 7.1 ile stereo kulaklıkların ses kasma konusunda aman aman farkları yok diye düşünüyorum. Şahsen CS:GO'da çok bir farkını göremedim ben. Ha illaki sanal 7.1 olsun diyorsanız buyurun bu alınabilecekler listesinin sayılı ürünlerinden:
Ki bu da maalesef bütçenizi aşıyor. Dediğim gibi kaliteli stereo almak en mantıklısı.

Bir arkadaşımdan duydum. 7.1 olmayan kulaklıklarda ses kasma olayı falan zor oluyormuş. 7.1 olması gerekiyormuş. Yani arkadan önden gelen sesleri veremiyormuş. Bu kulaklıkta öyle bir sorun olur mu?
Bu fiyat aralığındaki kulaklıklar sanal 7.1'i kullanıyor. Bunun da etkisi fazla yok sayılır.
Microsoft'un da böyle bir yazılımı vardı Windows Sonic adında. Onu kullanabiliyorsunuz 7.1 olmayanlarda.
https://www.hepsiburada.com/cooler-...b-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-pm-HB00000SBVY5 paraya kıyıp bunu alabilirseniz ne kadar kaliteli olduğunu anlıcaksınız.
Hocam attığı örneklere göre arkadaşın bütçesi 300 TL bandında. Bütçenin İki katından da fazla bir ürün yollamanın bir manası yok bence.

Yanlış. İmgeleme ve pasif soundstage (sevgili TDK, bu terimi Türkçeleştirin artık - Türkçe karşılığı varsa da bana bildirirseniz sevinirim :p) çok daha önemli, hatta en önemli iki element denilebilir.

Deneyimlemedim fakat konuda sorduğunuz kulaklıklardan farkı olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi sanal 7.1 ile gerçek 7.1 arasında farklar var. Eğer gerçekten ses kasayım diyorsanız bütçenizi yükseltip kaliteli bir gerçek 7.1 almanızı tavsiye ederim. Sanal 7.1 ile stereo kulaklıkların ses kasma konusunda aman aman farkları yok diye düşünüyorum. Şahsen CS:GO'da çok bir farkını göremedim ben. Ha illaki sanal 7.1 olsun diyorsanız buyurun bu alınabilecekler listesinin sayılı ürünlerinden:
Ki bu da maalesef bütçenizi aşıyor. Dediğim gibi kaliteli stereo almak en mantıklısı.

Hocam şimdi bunda en azından sanal 7.1 var mıdır?

Hocam şimdi bunda en azından sanal 7.1 var mıdır?

Tronsmart Sono 7.1 değildir. Defalarca kez dedim tekrar söyleyeyim dostum sanal 7.1 çok bir şey fark etmez. Aşağıdaki makaleye göz atabilirsin. Windows Sonic'te sanal 7.1 gibi zaten. 7.1 olsun diye kaliteden ödün verme. Kaliteli bir stereo al geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı