Kulaklık takınca Realtek HD Audio gelmiyor

berkp1

Hectopat
Daha fazla  
Ben önceden kulaklığı takınca bu paneli bir daha açma gibisinden bir şeye tıklamıştım. Ve sağ jak girişine takınca o panel gelmiyordu. Şİmdi ikisinde de gelmiyor ve bu yüzden takamıyorum. Nasıl tekrar geri getirebilirim? Ses bölümündekii kayıttan bakıyorum orada da takılı değil diyor.

Realtek HD Audio yöneticisi var. Açtım ancak yine sağ jaka bir şey takınca gelmiyor. Realtek Console indirmem lazım sanırsam
Realtek Console sorununuzu çözer mi bilmiyorum çünkü desteklenen bir ses kartı kullanılınca Windows'un otomatik olarak indirmesi gerekiyor zaten, eğer indirmiyorsa ses kartınız eski olabilir anakartın hangi yıllarda çıkış yaptığına bakmak lazım, Realtek HD Audio yöneticisinde jakın görünmemesi normal olabilir orada bir yerde benim anlattığım şekilde kutucuk göster seçeneği arayın, eğer öyle bir seçenek yoksa Console'u deneyebilirsiniz, zaten desteklenmeyen bir ses kartı olursa çalışmayacaktır muhtemelen.

Realtek Audio Console'ı açıp soldaki menüden Aygıtın gelişmiş ayarları bölümüne gidin (En altta), Aygıt takıldığında oto açılır pencereyi etkinleştir seçeneğini aktif hale getirin.

Hocam ekran açıkken yaptım ve sizin dediğiniz yere tıkladım ancak oto açılır pencere yerini görmedim. Driveri silip en baştan yüklesem olmaz mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Öncelikle alttaki ikona tıklayınız.

Eki Görüntüle 1284095

Çıkan ekrandaki tiki işaretleyiniz.

Eki Görüntüle 1284096

Ekran Alıntısı.PNG

Siyahlarda birincisi sol jak. Oraya basılıyor ama alttakine basılmıyor. Oraya herhangi bir şey takınca otomatik kendisi hoparlör olarak alıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Siyahlarda birincisi sol jak. Oraya basılıyor ama alttakine basılmıyor. Oraya herhangi bir şey takınca otomatik kendisi hoparlör olarak alıyor.
1643272324859.png

küçük dosya simgesine tıkladığımda açık ama olmuyor sinir oldum.

Hocam ekran açıkken yaptım ve sizin dediğiniz yere tıkladım ancak oto açılır pencere yerini görmedim. Driveri silip en baştan yüklesem olmaz mı?

Eki Görüntüle 1284094
Eğer isterseniz sizin açtığınız o menüden kayıt aygıtı ve çalma aygıtı kısmında alttaki seçenekleri seçip tamam a basabilirsiniz, bunu yapmak Windows'ta yer alan aygıt sayısını sizde var olan jak soketi sayısına göre arttıracaktır, böylece yeni bir aygıt taktığınızda o aygıtın belirmesini beklemenize gerek kalmaz çünkü her jak her zaman görünür olur ve sizin taktığınız jak hangisi ise onu varsayılan yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Edit: Şundan bahsediyorum, görüldüğü gibi iki tane aygıt var görünüyor ancak bende bir tane aygıt takılı, o alttaki seçenekleri seçerseniz Realtek sadece takılı olan aygıtları göstermek yerine hem çalma hem kayıt aygıtları için bütün jakları ayrı ayrı burada gösterecektir, hangisini kullanıyorsanız onu varsayılan yapıp kullanabiliyorsunuz.
1643272581555.png

Eğer isterseniz sizin açtığınız o menüden kayıt aygıtı ve çalma aygıtı kısmında alttaki seçenekleri seçip tamam a basabilirsiniz, bunu yapmak Windows'ta yer alan aygıt sayısını sizde var olan jak soketi sayısına göre arttıracaktır, böylece yeni bir aygıt taktığınızda o aygıtın belirmesini beklemenize gerek kalmaz çünkü her jak her zaman görünür olur ve sizin taktığınız jak hangisi ise onu varsayılan yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Edit: Şundan bahsediyorum, görüldüğü gibi iki tane aygıt var görünüyor ancak bende bir tane aygıt takılı, o alttaki seçenekleri seçerseniz Realtek sadece takılı olan aygıtları göstermek yerine hem çalma hem kayıt aygıtları için bütün jakları ayrı ayrı burada gösterecektir, hangisini kullanıyorsanız onu varsayılan yapıp kullanabiliyorsunuz.
Eki Görüntüle 1284112

Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi de böyle oldu ancak kulaklığı taktığım jaka takınca yine olmuyor gelmiyor. Sanırsam en iyisi en baştan yüklemek

Yeni konular

Geri
Yukarı