Kulaklık Tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmeliyim, daha önce yüksek kaliteli gaming ekipman pek kullanmadım.
2 yıl önce Steelseries Rival 300 aldım, şuanda hala kullanıyorum ve sol yandaki hafıf aşınma dışında hiçbir sorun yok, çok da memnunum.

Klavyeye çok önem vermiyorum, hardcore bir gamer değilim, oynadığım oyunlar LOL, CS vb oyunlar. Şu anki 100 TL'lik Everest klavyem işimi fazlasıyla görüyor.

Ancak kulaklığım yok. 2 yıldır Aliexpress'den aldığım replika Razer Hammerhead v2 kulakiçini kullanıyorum bilgisayarda, yani dediğim gibi çok takıntılı olmadığım için işimi görüyor iyi kötü.

Hemen şimdi değil ama param birikince ve güzel bir indirim yakaladığımda kendime kaliteli bir kulaklık almak istiyorum. Ana amaç oyun olmasını ama film-müzik konusunda da beni tatmin etmesini istiyorum. Çok fazla film izliyor, müzik dinliyorum.

Piyasadaki markalarda tek kullandığım Steelseries olduğu için haliyle ilk olarak SS kulaklıkları araştırmaya başladım. Arctis serisine baktım, genel olarak hoşuma gitse de bir kaç şikayet canımı sıktı.

Arkadaşımda Cloud2 var, her şeyiyle iyi bir kulaklık ama artık eski bir model ve piyasada 700 TL'den ucuzu yok.
Eski bir kulaklığa 700 TL vermek istemiyorum. Logitech kulaklıklarının tasarımına ise bir türlü ısınamıyorum.

Sonuç olarak, Cloud 2 ile SS modelleri arasında kaldım diyebilirim, hemen almayı düşünmediğim için uzun bir süre daha araştırabilirim ama sizden yorumlarınızı ve tavsiyeleriniz istiyorum. Sizce Cloud 2 mi, yoksa Arctis mi? Arctis 3 mü 5 mi?
2 model arasındaki bu fiyat farkına değer mi? Cloud'a bu kadar para verilir mi?

Şöyle bir şey de var, laptop kullanıyorum, laptopum Lenovo z510. Yani anlayacağınız üzere öyle son model oyunları oynayan bağımlı birisi değilim, vakit buldukça arkadaşlarımla Discord'da takılıyor oyunlar oynuyoruz. Film izleyip müzik dinliyoruz.
Haliyle laptop biraz eski olunca, anakartındaki ses kartı da eski kalıyor. Yani benim, istediğim ses kalitesini elde edebilmek için ses kartlı bir kulaklık almam gerekiyor diye düşünüyorum. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Arctis 3 alırsam ses kartı olmayacak, sanal 7.1 ile onboard ses kartından alabileceğim kalite ne derecede tatmin edici olur?

Üstüne ekleyip Arctis 5 alıp harici ses kartıyla çok daha iyi kaliteye ulaşabilir miyim? Vermeli miyim? Bu konu aklımı çok kurcalıyor.
Bana göre seçimimi bu konu belirleyecek, onboard karttan gayet iyi kalitede ses alırsın derseniz Arctis 5'e o kadar para vermeye gerek yok. Ama alamazsın dahili ses kartlı almak daha mantıklı derseniz Arctis 5 alırım büyük ihtimalle.

Bir diğer konuda dayanıklılık. Cloud 2 alüiminyum kasaya sahip, yani dayanıklı. Arctis serisi ise plastik. Ne kadar dayanıklı olur? Bir de Hyperx garantisi çok çok iyi. Arkadaşımın kulaklığı bozulduğunda tereddütsüz sıfır kulaklık gönderdiler.
Rival 300 mouse'umu hiç garantiye vermedim ama, Arctis konusunda Steel eries'in garanti olayı nasıl olur? Mağdur edilir miyim?

Biliyorum uzun oldu ama, öğrenci insanız sonuçta ve kulaklıklar az para değil :) Almışken her şeyiyle araştırıp en doğru seçimi yapmaya çalışıyorum. Gerçekten tarafsız insanlar ve bu konudan anlayan insanlar yorum yazarsa çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı