Çözüldü Kulaklıkların sol taraflarından ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeritKaan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, bir süredir kulak içi kulaklık değiştiriyorum. Sebebi ise tüm aldığım kulaklıkların hep sol tarafında problem olması idi. Kulaklığı sıfır olarak alıyorum ama en geç 1 ya içerisinde hep sol taraftaki kulaklıkta ses gidiyor. Bu bir ay için 6 kere oldu, sebebinin ne olduğuna dair en ufak bir fikrim yok. Masaüstü bilgisayarın ön panelindeki slota takıyorum, farklı cihazlarda denedim yine aynı şekilde. 1-2 kulaklıkta olur anlarım da 6 kulaklığın da hep sol tarafında ses kesilmesi çok saçma geliyor. Konu ile alakalı en ufak bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Hiçbir şekilde düşmedi ilk 2 kulaklığı alırken, almışken iyisi olsun mantığı ile almıştım. 2 kulaklık 70-100 TL arası para vermiştim. Daha sonra o kadar verip aynı olay meydana gelince 50 TL'lik ZenFone serisine yöneldim.

Pardon uyumluluğuna bakmışım, fonemate.

Anladığım kadarıyla cep telefonu kulaklıklarını kullanıyorsunuz PC'de.
Bu durumda bir taraftan ses gelmemesi gayet normal çünkü cep telefonu kulaklıklarının soketi 4 boğumdur mikrofon içinde orada boğum vardır.

Ama bilgisayar kulaklıkları 3 boğumdur tabii soketleri de bu şekildedir.
Sen dört boğumlu kulaklığı 3 boğumlu sokete takarsan kulaklıktaki mikrofon için olan boğum soketteki ses kısmına temas edecek kulaklıktakı ses için olan boğum boşta kalacak ve ses gelmeyecek.

Kulaklık jakını 1 mm yukarı çekersen kısıkta olsa sol taraftan ses geldiğini göreceksin.
Hiç bir şekilde düşmedi ilk 2 kulaklığı alırken, almışken iyisi olsun mantığı ile almıştım. 2 kulaklık 70-100 tl arası para vermiştim. Daha sonra o kadar verip aynı olay meydana gelince 50 tl'lik fonmate modellerine yöneldim.
Belirtiğiniz model telefon.
Pardon uyumluluğuna bakmışım, FoneMate kulak içi kulaklık
Bu arada belirteyim, son aldığım 3 kulaklık sıfır ancak orijinal olup olmadığından emin değilim ve farklı telefon bayilerinden aldım. Sorun marka vs model değil, nasıl olurda 6 kulaklık aynı şekilde bozuluyor onu anlamadım.

Son düzenleme:
Hiçbir şekilde düşmedi ilk 2 kulaklığı alırken, almışken iyisi olsun mantığı ile almıştım. 2 kulaklık 70-100 TL arası para vermiştim. Daha sonra o kadar verip aynı olay meydana gelince 50 TL'lik ZenFone serisine yöneldim.

Pardon uyumluluğuna bakmışım, fonemate.

Anladığım kadarıyla cep telefonu kulaklıklarını kullanıyorsunuz PC'de.
Bu durumda bir taraftan ses gelmemesi gayet normal çünkü cep telefonu kulaklıklarının soketi 4 boğumdur mikrofon içinde orada boğum vardır.

Ama bilgisayar kulaklıkları 3 boğumdur tabii soketleri de bu şekildedir.
Sen dört boğumlu kulaklığı 3 boğumlu sokete takarsan kulaklıktaki mikrofon için olan boğum soketteki ses kısmına temas edecek kulaklıktakı ses için olan boğum boşta kalacak ve ses gelmeyecek.

Kulaklık jakını 1 mm yukarı çekersen kısıkta olsa sol taraftan ses geldiğini göreceksin.

Çözüm
O halde 'PC'ye uygun olan kulak almam gerek. Yorumunuz için teşekkürler ancak çekince bir şey değişmedi, yine ses gelmiyor soldan.

Geri
Yukarı