Kulaklıklı mikrofonların bazılarında mikrofon jakı kulaklık jakıyla birleşiktir ve bunda sorun görmedim. Fakat ayrı olanlarda hoparlör ve mikrofon çalışmaz. Bu sorunun sebebi bilgisayardır. Bunu çözmek için denetim masasını açmamız gerek.

İlk önce Donanım ve Ses'e giriyoruz.

Adsız.png

HD Audio Yöneticisi'ne giriyoruz.

Adsız.png

Adsız.png

Mikrofon girişini seçiyoruz. (Ben daha önce girdiğim için sormuyor ama sizde soracaktır.)

Adsız.png

Değerleri ayarlıyoruz.

Adsız.png

Muhtemelen çalışacaktır bundan sonra.

Bence test etmenin en iyi yolu ses kaydetmek ya da CS 1.6'nın voice kısmında ses testini yapmaktır.

Bu mikrofonu kullanmak için hiçbir ayar yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayarın mikrofonu devre dışı kalıp kulaklık mikrofonu devreye girecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığın ayarın ne işe yaradığını çözemedim. Bu çözümün hiçbir işe yarayacağını düşnümüyorum. Zaten kapalı olan Stereo karşımını açıp sesi 0'a çektin. Ne değişyi? Aynı şey. Aydınlatır mısın beni?
Bunu çözmek için denetim masasını açmamız gerek.
Bu sorunu yazılımla çözemezsin. Fiziksel olarak ayırıcı(splitter) kullanman gerek. Jack Retasking destekleyen cihazlarda takılı jakın işlevini değiştirebilirsin ama bu durumda bile ya mikrofon ya da kulaklık çalışır.

Geçersiz bir rehber.

Merak edenler için çözüm:

Son düzenleme:
Kulak içi telefon kulaklıklarının mikrofonunu bu yöntemle bilgisayarda kullanabilir miyiz?

Ben bilgisayar için kulaklı mikrofonların çözümünü belirttim.

Yaptığın ayarın ne işe yaradığını çözemedim. Bu çözümün hiçbir işe yarayacağını düşnümüyorum. Zaten kapalı olan stereo karşımını açıp sesi 0'a çektin. Ne değişyi? Aynı şey. Aydınlatır mısın beni?

Bu sorunu yazılımla çözemezsin. Fiziksel olarak ayırıcı(splitter) kullanman gerek. Jack retasking destekleyen cihazlarda takılı jakın işlevini değiştirebilirsin ama bu durumda bile ya mikrofon ya da kulaklık çalışır.

Geçersiz bir rehber.

Merak edenler için çözüm:

Başta ses 100'dü sonra 0 onda hata yapmışım. Ve dediğim gibi bilgisayar için olan mikrofonlu kulaklıkların çözümünü verdim. Ayırıcı ne işe yarıyor onu anlamadım. Ve benim denediğim mikrofonun da iki jakı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı