Kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor

Xpekeeee

Decapat
Öncelikle yaklaşık 3-4 aydır sorunum olan bu şey çok can sıkmaya başladı. Normal bilgisayarda müzik dinlerken ara sıra çıt pıt sesler geliyor bu çok rahatsız etmese de. Youtube'da videolarda çok sık oluyor ve ses önden görüntü arkadan gelmeye başlıyor. Ne yaptıysam çözüm olmadı neyden kaynaklandığını da bir türlü anlamadım. FlashPlayer güncelleme falan hepsini denedim driverları silip yükledim bir işe yaramadı. Ön jaklardan birisi bozulmuştu önceden onla bir alakası olaağını sanmıyorum ama çıt pıt sesleri çok sinir bozucu özellikle video izlenmiyor. Film vs ses önceden görünü sonradan geliyor ilk 2 3 dk sorun yok sonradan senkronizasyon bozuluyor. Bu 48000 Hz 24 bit ayarları var onları değiştirince azalma oluyor yani 16 bit 48000 Hz DVD kalitesi yapınca çıt pıt sesler baya azalıyor ama tamamen gitmiyor. Gene videolarda ses kayması bir süre sonra oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yaklaşık 3-4 aydır sorunum olan bu şey çok can sıkmaya başladı. Normal bilgisayarda müzik dinlerken ara sıra çıt pıt sesler geliyor bu çok rahatsız etmese de. Youtube'da videolarda çok sık oluyor ve ses önden görüntü arkadan gelmeye başlıyor. Ne yaptıysam çözüm olmadı neyden kaynaklandığını da bir türlü anlamadım. FlashPlayer güncelleme falan hepsini denedim driverları silip yükledim bir işe yaramadı. Ön jaklardan birisi bozulmuştu önceden onla bir alakası olaağını sanmıyorum ama çıt pıt sesleri çok sinir bozucu özellikle video izlenmiyor. Film vs ses önceden görünü sonradan geliyor ilk 2 3 dk sorun yok sonradan senkronizasyon bozuluyor. Bu 48000 Hz 24 bit ayarları var onları değiştirince azalma oluyor yani 16 bit 48000 Hz DVD kalitesi yapınca çıt pıt sesler baya azalıyor ama tamamen gitmiyor. Gene videolarda ses kayması bir süre sonra oluyor.

Hocam yeni kulaklık aldım daha sıfır onda da aynı sorunu ben de yaşadım ama öncesinde Realtek yüklemiştim onu kaldırınca sorun da düzeldi. Aynı ayarlar sağ alttaki hoparlör simgesinden de yapılıyor zaten sen de bir dene

Hocam ben çözdüm, biraz hortlatma gibi olacak ama Realtek Gelişmiş ayarlarından jak girişini "Ön hoparlör" olarak değil de Kulaklık olarak ayarlıyorsunuz. Eğer kulaklıksa değiştirip tekrar eski haline getirin. Düzeliyor.

Bende ki Realtek versiyonuyla seninki uyuşmayabilir ama resim üzerinden anlatayım:

1606339374636.png
bu resimde sol alttan Gelişmiş seçeneklere tıklıyoruz.

1606339449753.png
burada görüldüğü gibi kulaklığın hangi panele takılı ise (arka/ön) onu ön hoparlör değil de Kulaklık olarak seçiyoruz. Eğer kulaklık seçili ise ön hoparlöre çevirip, tekrar kulaklığa döndürmeyi dene.

Bende ki Realtek versiyonuyla seninki uyuşmayabilir ama resim üzerinden anlatayım:

Eki Görüntüle 751228 bu resimde sol alttan Gelişmiş seçeneklere tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 751229 burada görüldüğü gibi kulaklığın hangi panele takılı ise (arka/ön) onu ön hoparlör değil de Kulaklık olarak seçiyoruz. Eğer kulaklık seçili ise ön hoparlöre çevirip, tekrar kulaklığa döndürmeyi dene.
selamlar bende masaüstü var ve 1 yıldır kullandığım cloud 2 hiçbir sorunu yokken son zamanlarda kablosu azcık soyuldu ve 1 dakikada bir çıt çıt kulağıma ses veriyor ne yapabilirim

selamlar bende masaüstü var ve 1 yıldır kullandığım cloud 2 hiçbir sorunu yokken son zamanlarda kablosu azcık soyuldu ve 1 dakikada bir çıt çıt kulağıma ses veriyor ne yapabilirim
Bir fikrim yok ama kulaklığın Jak girişini nemlendirip dönüştürücünüze veya kasaya (nereye takıyorsanız) oraya tekrar takmayı dener misiniz? Genelde böyle sorunlar yaşadığımda jak girişini dudaklarımla ıslatırım :D. (Ama işe yarıyor.)

Arkadaşlar bu iğren. bir sorun yıllar önce 1 senede falan çözebilmiştim. Sizde işe yarar mı bilmem herşeyi denedim ben. Bilgisayarın güç ayarlarından Fast Boot özelliğini kapatın. Pc niz 5-6 saniye daha yavaş açılacak ama sorunu çözme ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı