Kulaklıktan oyunun sesi geliyor ama oyuna ses gitmiyor

Ahmet 838373

Picopat
Daha fazla  
Kulaklıktan ses gelmiyor diye diğerini taktım ama ses gelmedi. Diğerinde de oluyor, ses geliyor ama gitmiyor. Neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda kullandığım PC de yüklü değil maalesef.

Bilgisayarıma sağ tıkla, özelliklere tıkla. Açılan pencerede yan tarafta Aygıt Yöneticisi yazana tıkla.
Aygıt yöneticisinde ses yazan kısma bakın ünlem işareti vs var mı diye. Ya da orayı açıp resim çekip atın bakayım.

böyle
2022-06-24 (16).png

Ses sürücüleriniz yüklü gözüküyor. Anakartınızın ses çıkış jaklarında sorun var gibi duruyor şu anda. Başka ses çıkışı yeri var ise orayı deneyin. Eğer yok ise USB ses kartı alıp onunla ses çıkışı ve mikrofondan ses girişi yapabilirsiniz.

Bir de şu anda hiçbir kulaklıktan ses alamıyorsunuz değil mi?

Ses sürücüleriniz yüklü gözüküyor. Anakartınızın ses çıkış jaklarında sorun var gibi duruyor şu anda. Başka ses çıkışı yeri var ise orayı deneyin. Eğer yok ise USB ses kartı alıp onunla ses çıkışı ve mikrofondan ses girişi yapabilirsiniz.

Bir de şu anda hiçbir kulaklıktan ses alamıyorsunuz değil mi?

Hayır ses geliyor ama sesim gitmiyor.

Hayır ses geliyor ama sesim gitmiyor.

Anladım. O zaman kullandığınız mikrofon bozuk büyük ihtimalle. Başka bir mikrofonla denemelisiniz. Kulaklığın mikrofon kısmını kasada turuncu yere takacaksınız. Doğru yerde takılı değil mi?

Ses kaydı yapmayı deneyin bir. Ses kaydında sesiniz gitmiyor ise kulaklığın mikrofonu bozuk demektir.

Anladım. O zaman kullandığınız mikrofon bozuk büyük ihtimalle. Başka bir mikrofonla denemelisiniz. Kulaklığın mikrofon kısmını kasada turuncu yere takacaksınız. Doğru yerde takılı değil mi?

Ses kaydı yapmayı deneyin bir. Ses kaydında sesiniz gitmiyor ise kulaklığın mikrofonu bozuk demektir.

Başlamak için mikrofon bağlayın diyor ama sıkıntı yoktu Voicemod yükledim ondan sonra oldu.

O zaman yüklediğiniz program ses girişini engelliyor. Programı kaldırıp deneyin lütfen.

Programı sildikten sonra, programdan arta kalanları da silin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Eğer hala sesiniz gitmiyor ise, ses sürücüsünü kaldırıp baştan yükleyin, güncelleyin.

Hala sorun devam ederse sistem geri yükleme kısmından sisteminizi programı yüklemeden önceki tarihe geri yükleyin, düzelir.

Programı sildikten sonra, programdan arta kalanları da silin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Eğer hala sesiniz gitmiyor ise, ses sürücüsünü kaldırıp baştan yükleyin, güncelleyin.

Hala sorun devam ederse sistem geri yükleme kısmından sisteminizi programı yüklemeden önceki tarihe geri yükleyin, düzelir.

Bu kadar şeyi ben yapamam Discord'dan ekran açmam lazım bilgisayarı bozarım nasıl ekran açabilirim size.

Yeni konular

Geri
Yukarı