Kulaklıktan şarkı açtığımda kulaklıktaki ses Skype'a gidiyor

Mikrofon ayarları.
Başlat.
Denetim masası.
Donanım ve ses.
Realtek HD ses yöneticisi.
Mikrofon.
Mikrofon efekti.
Gürültü tutmayı aç.
Akustik eko iptalini aç sana lazım olan bunu açarsan resimdeki gibi karşıya ses gitmez.
Oynatma ses seviyesini 0 yap.
Mikrofon ses seviyesini 100 yap.
DBi'yi sesin az çıkıyorsa +10.
Normal çıkıyorsa 0 yap.
Bir de hoparlörü mikrofondan 1.5 metre öteye koymak karşıya ses gitmesini engeller.
Eki Görüntüle 815476
Realtek ses driverınız yoksa ugraşmak istemiyorsanız ek seçenek.
Eki Görüntüle 815477
Eki Görüntüle 815480
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Arka panele taktım yine düzelmedi her türlü ayarı yaptım yine düzelmedi. Oyuna girdiğim zaman oyunun sesleri Discord da ki kişilere gidiyor. Mesela kulaklığı arka tarafa taktığım zaman Spotify dan dinlediğim müzik kulaklığa gitmiyor sadece oyunun sesi gidiyor ama ön panele taktığım zaman hem Spotify sesi hem de oyunun sesi mikrofona gidiyor.

Sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu yaşıyorum.

Recep abi bende aynı sorunu yaşıyorum mikrofona konuşunca sesim kötü fakat kulaklığa pedin içine konuşunca gayet güzel performans alıyorum ne yapmam gerek?

Ben de senin anlattığınla birebir aynısını yaşıyorum. Kulaklığın içine konuşunca ses gidiyor mikrofona konuşunca gitmiyor. Ayrıca, ayrı bir kulaklıktan müzik çalarken mikrofona da ses gidiyor. Araştırmadığım şey kalmadı bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynı problemi yaşıyordum Realtek Audio Console içerisinden bütün ayarları denedim daha önce yaşadığımda çözmüştüm ama iki gündür ne yapsam olmuyor stereo karışımı kapalı ayrıca kulaklığım Corsair HS35 yani ucuz olduğu için vs değil mikrofon sesi algılayarak iletmiyor direkt bilgisayar sesi mikrofon kanalına karışıyor nasıl düzelir?
Edit: Kulaklık driveri bulamadım.
Aynı problemi yaşıyordum Realtek Audio Console içerisinden bütün ayarları denedim daha önce yaşadığımda çözmüştüm ama iki gündür ne yapsam olmuyor stereo karışımı kapalı ayrıca kulaklığım Corsair HS35 yani ucuz olduğu için vs değil mikrofon sesi algılayarak iletmiyor direkt bilgisayar sesi mikrofon kanalına karışıyor nasıl düzelir?
Edit: Kulaklık driveri bulamadım.
kulaklığın iki jakını da arka panele takıp "Tüm jakları bağımsız giriş aygıtı olarak ayarlayın" ayarını açtığımda çözüldü tekrar ön panele takınca da hatasız çalışmaya devam etti. Ayrıca Realtek Konsol ayarları bunun dışında aynı. Umarım benzer sorunu yaşayanlara yardımcı olur.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-04_121914.png
    resim_2020-12-04_121914.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 239
Realtek HD Audio yöneticisinde bu ayarı yaptım ve bende düzeldi.
Çok teşekkür ederim. Saatlerdeir denemediğim ayar kalmadı. Bilgisayarda müzik ses veya oyun sesi karşıya gidiyordu. Bu ayar ile (Tüm giriş jaklarını bağımsız aygıt olarak ayarla) düzeldi. Bu ayarın yanında akustik eko iptali de işaretli yaptım. Öyle olunca bilgisayar sesini mikrofon almıyor.

Mikrofon ayarları.
Başlat.
Denetim masası.
Donanım ve ses.
Realtek HD ses yöneticisi.
Mikrofon.
Mikrofon efekti.
Gürültü tutmayı aç.
Akustik eko iptalini aç sana lazım olan bunu açarsan resimdeki gibi karşıya ses gitmez.
Oynatma ses seviyesini 0 yap.
Mikrofon ses seviyesini 100 yap.
DBi'yi sesin az çıkıyorsa +10.
Normal çıkıyorsa 0 yap.
Bir de hoparlörü mikrofondan 1.5 metre öteye koymak karşıya ses gitmesini engeller.
http://i.hizliresim.com/BvDdqQ.jpg
Realtek ses driverınız yoksa ugraşmak istemiyorsanız ek seçenek.
https://i.hizliresim.com/Akl8gp.jpg
https://i.hizliresim.com/5QOE2j.jpg

Bende gürültü azaltma ve akustik eko iptali seçeneği yok hatta geliştirmeler kısmı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı